Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

18 квітня - Міжнародний день пам’яток і визначних місць.

Жовківщина має більше п'яти тисяч об'єктів історико-архітектурної та культурно-мистецької спадщини, зокрема, пам'ятників монументального та сакрального мистецтва, культових споруд (храми, дзвіниці, каплиці, хрести, гробниці), поховання, меморіaльні таблиці та знаки, цвинтарі, замки, оборонні мури та об'єкти, скульптури та інше.

В Україні цей день називається «День пам’яток історії та культури» і встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року, його також відзначають щорічно 18 квітня.

Культурна спадщина кожного народу є важливим складником історичної пам'яті будь-якого народу та нації. 
Лідером у Європі та й взагалі у світі за кількістю пам'яток є Італія - 50 у списку ЮНЕСКО. ІІ місце займає Китай - 47 пам'яток. 
Але своє найрідніше.
Станом на 2019 рік в Україні налічується 7 найменувань. А саме:
1. Софійський собор, Києво-Печерська лавра, церква Спаса на Бересті.
2. Історичний центр Львова.
3. Резиденція митрополитів Буковини у Чернівцях.
4. Дуга Струве.
5. Букові праліси Карпат.
6. Дерев'яні церкви Карпат, 7 в Україні (серед них Церква Святого Духа в Потеличі, Церква Святої Трійці у Жовкві).
7. Херсонес Таврійський

Сьогодні на Жовківщині є нескінчене поле роботи відділу культури і туризму Жовківської РДА в напрямку інспектування, відновлення та реставрації памяток. Понад сотня потребує першочергових знань, спеціалістіа та уваги

Костел св. Михаїла у Раві Руській є кам’яною однонавною спорудою в стилі бароко. Пам’ятка архітектури відноситься до типу реформаторських костелів ХVІІІ ст. Як на диво, в інтер’єрі костелу до нашого часу збереглися сліди настінного розпису ХІХ століття, фрагменти дерев’яних вівтарів. Монастир кілька разів грунтовно оновлювали.
Сьогодні в костелі розміщений занедбаний склад з новими взуттєвими підошвами, памятка не використовується за призначенням, постійно руйнується, втрачаючи безцінні внутрішні та зовнішні розписи.

Гряда. Тут зверніть увагу на невеличкий хрест з датами — 1848-1990 – і написом «Господь Ісус Христос, благослови всіх». Так мешканці села відзначили проголошення українського суверенітету, провівши паралель зі скасуванням кріпацтва під час Весни народів.
Заїжджаємо в село Гряда і їдемо головною вулицею до самої околиці. Колись тут був невеличкий замок, який захищав село, а за сумісництвом – і підступи до Львова. У ХІХ столітті з фортеці зробили палац (перебудувавши повністю другий поверх), а в ХХ столітті з палацу зробили житловий будинок. Тепер ця споруда майже ніяк не виділяється серед інших будівель села, про її стародавність нагадують лише льохи та склепінчастий перший поверх та обдерті стіни. А ще – потужні вали навколо палацу і еклектична капличка, яку в радянські часи переробили на сховище для заправки птахофабрики.

Зображення
Зображення
Коментарі