Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Марічка Крижанівська: "Щастя можна впізнати або в горах або на небесах" або презентація детективного роману про гуцулів "Тіні" журналістки Марічки Крижанівської

"Щастя можна впізнати або в горах або на небесах" - так сказала Марічка Крижанівська на презентації книги "Тіні", яка відбулася 19 квітня у Львівській "Дзизі".

Львівська журналістка Марічка Крижанівська, авторка і ведуча телевізіних програм "Тільки у Львові", "Мандрівки Україною", редакторка рубрики "Культура" (на "24 каналі"), знана у творчих колах, як дитяча письменниця, що видала ряд казок, застала львівян гарною несподіванкою - видала роман "Тіні", який у 2018 став дипломантом конкурсу "Коронація слова".

Протягом певного часу, до презентації, багато читачів вже ознайомилися з романом, який розкриває детективні історії Гуцульщини, пов'язані з містичними перепетіями та коханням. Але на захід прийшли ті, хто хотів почути особисті відчуття автора під час написання книги, іі занурення в життя гуцулів та гірську атмосферу...

Марічка Крижанівська - молода генерація галицьких жінок, яка представляє шляхетну інтелігенцію. Іі не неймовірно красива душа, мелодійна мова, рокішний інтелект і чудове почуття гумору заставило нас добре"набутися" на її презентації. "Набутися" - файне гуцульське діалектичне слово, яке, як стверджує Марічка, гуцули вживають, коли ім добре вдалося щось зробити чи провести час.

Отож, на презантації книги "Тіні" поціновувачі творчості Марічки побачили уривки документальних відеосюжетів зйомок та фільму "Тіні забутих предків", відчули креативне модерування коліжанки Марічки - Уляни Скутської, а також відкрили для себе нові уявлення про внутрішній, трохи містичний світ Карпат, що торкається прадавніх увірувань гуцулів, його доісторичних часів.

На авторському вечорі Марічка озвучила діалектичну гуцульську мову, заграла на тримбі, дала можливість зрозуміти, чому написала саме цю книгу. Як зясувалося, намагалася розкрити доісторичні часи горян, коли вони увірували, що духи живуть з людьми. По -друге, занурила читача у 60-ті роки минулого століття, коли Сергій Параджанов знімав фільм, показала цікаві моменти зйомок фільму "Тіні забутих предків", його українізовані аспекти в небезпечний час, коли націоналізм переслідувався радянською владою. І наостанок. Марічка розкрила образ - героя роману журналіста, котрий бачить очима сьогодення і минулого життєдайність гуцулів.

Думаю, що від прочитання детективного роману «Тіні» Марічки Крижанівської, кожний отримає якесь медитаційне задоволення: чи то на мить порине у світ у закоханих, чи торкнеться містичних детективних історій, які відбувалися у гуцульському селі Криворівня, що на Верховині, у місцях, де Параджанов знімав свій фільм, там, де, як каже Марічка, можна спізнати щастя.

"Щастя можна впізнати або в горах або на небесах" - на завершення заходу сказала авторка нової жанрової книги.

Роман вийшов у "Видавництві Старого Лева".. Його можна придбати у книгарнях м.Львова.

Що ж "набувайтеся" від прочитання книги!

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі