Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

24 квітня 2005 відбулася  інаугурація папи Бенедикта XVI.

19 квітня 2005 року о 18:43 (римського часу) кардинал Йозеф Ратцінгер був обраний 264-м наступником св. Петра і узяв ім'я Бенедикт XVI. Про обрання Папи проголосив з балкону кардинал-протодиякон, чилієць Медіна Естевес. Вийшовши на лоджію на фасаді собору Святого Петра і звернувшись на декількох мовах до присутніх, він оголосив традиційну формулу: «Habemus papam» (У нас є Папа! ). Ратцінгер був обраний в 4-м турі голосування, і, згідно чуток, набрав 84 голоси з 115. Як згадує автор анонімного щоденника, опублікованого в Італії, після оголошення про те, що обрано Йозефа Ратцінгера, в Сикстинській каплиці запанувала тиша, після чого пролунали довгі оплески. Вийшовши на лоджію, Бенедикт XVI звернувся до «Міста і світу»: виголосив промову і благословення. «Після великого Папи Йоана Павла II кардинали обрали мене, простого і покірного працівника у Господньому винограднику».

Йозеф Алоїс Ратцінгер народився у баварському містечку Марктль 16 квітня 1927. У 1941 році він став членом гітлер'югенду. Під час Другої світової війни служив у зенітному батальйоні вермахту. У 1944 році вступив на службу в Австрійський легіон. У 1945 році він дезертирував і повернувся додому, але незабаром був арештований і провів кілька місяців у таборі для військовополонених.

З 1946 по 1951 рік навчався теології та філософії в Мюнхенському університеті. 29 червня 1951 він був висвячений на священика. 1953 року захистив дисертацію зі спадщини блаженного Августина. З 1959 року він викладав на кафедрі теології Боннського університету. У 1966 році він став головним експертом в області догматичної теології в університеті Тюбінгена. У розпал студентських заворушень у Європі в 1960-і роки він виступав як опонент ліворадикалів.

У 1970 році Ратцінгер став одним із авторів меморандуму дев'яти німецьких теологів з вимогою реформ у католицькій церкві, в якому, зокрема, містилася пропозиція про скасування обітниці безшлюбності, проте потім він змінив свої погляди.

24 березня 1977 Ратцінгер став архієпископом Мюнхена і Фрайзінга. 27 червня того ж року Папа Павло VI призначив його кардиналом.

25 листопада 1981 він очолив Конгрегацію доктрини віри, яка до 1908 року називалася Святою інквізицією.

30 листопада 2002 Йозеф Ратцінгер став деканом Колегії кардиналів. Пізніше він став першим за 450 років Папою Римським, обраним понтифіком з цієї посади, і першим німцем на ній за майже тисячу років.

Понтифікат Бенедикта XVI ознаменувався масовими акціями протесту мусульман проти нього після його промови в університеті Регенсбурга у вересні 2006 року, в якій папа процитував слова візантійського імператора Мануїла II «Покажіть мені, що нового приніс Мухаммед, і ви знайдете злі та нелюдяні речі, такі, як накази мечем нести віру, яку він проповідував».

 

Зображення
Коментарі