Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

У Львові відбулося відкриття Міжнародної виставки – конкурсу «Акварельні монологи»

6 травня в рамках ІІ Міжнародного фестивалю співаної поезії «Lviv Music & Poetry Week» відбулося відкриття Міжнародної виставки – конкурсу «Акварельні монологи» за участю більше 50-ти художників з Польщі, Білорусії, Словаччини, Німеччини, Тайланду, Албанії та з Хмельницької, Рівненської, Одеської, Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей, а також поціновувачів мистецтва і творчості Миколи Лукаша.

На огляд було виставлено 130 картин - акварелі, намальовані на твори Миколи Лукаша.

Фестиваль присвячений 100-річчю від дня народження відомого українського поета, перекладача, лінгвіста Миколи Лукаша, який переклав на українську мову надзвичайно великий обсяг класичної та дитячої літератури.

Від імені дирекції виставку відкрила член Національної спілки художників України, мистецтвознавець  Львівського Палацу мистецтв Ольга Луковська. Вона привітала учасників та подякувала організаторам за одну із наймасштабніших виставок у Львові.

Офіційне привітання від Міністра культури України зачитала директор фестивалю Ліля Плахтій.

Далі, в контексі виступу, зазначила, що Фестиваль, як культурно-мистецький захід, що проводиться в рамках вшанування 100- річного ювілею Миколи Лукаша, обєднав декілька подій, в тому числі виставку-конкурс, яку організувала голова Всеукраїнського обєднання Галина Отчич.

-  Допоки є митці, які хочуть творити прекрасне через акварель, світ очима глядачів буде яскравішим і багатшим, бо кожна мистецька подія, це творче спілкування, це досвід, це знайомство, це розирення світогляду. - сказала Лілія Плахтій.

В урочистому відкритті взяли участь відомі мистецтвознавці та творчі особистості України, зокрема, Роман Яців - проректор Національної академії мистецтв, заслужений художник України, професор; Володимир Стасенко - завідувач кафедрою графічного дизайну української академії друкарства, професор; Галина Отчич -  член Спілки дизайнерів України, Валентина Савчин - дослідниця творчості Миколи Лукаша, професор Львівського Національного університету м.Івана Франка , Ігор Якубовський - музикант, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Сковороди; Тадей Карабович - український поет; Михайло Зарічний - доктор фізико-математичних наук ЛНУ,

Авторську поезію "Миколі Лукашу" подарувала присутнім виконавчий директор фестивалю з організації літературної частини, поетка Галина Фесюк.

Як зазначив художник і мистецтвознавець Володимир Стасенко, "Акварельної виставки такого масштабу я не памятаю у Львові. Ця подія вражає доброю організацією, адже залучення художників із 13 країн світу, які намалювали акварельні картини і прислали для участі в конкурсі, заслуговує на великі слова вдячності. Різні техніки і жанри, різні почерки і задуми, все це дозволяє молодим художникам-початківцям, які теж виставили свої картини, отримати хороший досвід, відкрити для себе нове красиве і неповторне мистецтво акварелі.

Зображення
Зображення
Коментарі