Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Найбільша подія року у Львові : ІІ Міжнародний фестиваль співаної поезії – закінчився на хвилі вражень та чудових емоцій

11 травня - шостий день Міжнародного фестивалю співаної поезії "Lviv Music & Poetry Week", який відбувся у Львівському Палаці мистецтв, приурочений 100-ій річниці від дня народження українського поліглота Миколи Лукаша, перекладача, який вільно володів 18 мовами, першим переклав на українську мову багато класиків світової літератури.

Захід організований громадською організацією "Центр української культури і самоорганізації" - директор Лілія Плахтій за підтримки Львівської обласної державної адміністрації

Творчі зустрічі проходили у виставковій залі Палацу мистецтв, де розміщено 130 картин 110 художників, які представили свої мистецькі шедеври на конкурс в рамках проведення фестивалю. У фестивалі взяло участь більше 60 творчих особистостей, в тому числі поетів та виконавців співаної поезії.

Модератор літературно-музичних презентацій – артдиректор Галина Фесюк, організатор виставки – арт директор Галина Отчич. Фотографування та відеосюжети – арт директор Юрій Кархут, модератор співаної поезії – артдиректор Наталка Криничанка.

У суботу, 11 травня, музично-літературну програму фестивалю продовжували не тільки молоді, але й добре знані автори.

Було неперевершено. Оголошувала одним за одним почесних гостей і не втомлювалася радіти за талановитих напрочуд зрілих майстрів слова і митців пісні.

Киянка Лілія Батюк-Нечипоренко - лауреат фестивалю Мі-Сі-Соль у номінації "Найкращий вірш" розкрила перед глядачами свій великий поетичний талант чудовими лричними віршами та музичними творами.

Поетка - дипломат 27 Міжнародного фестивалю авторської пісні та співаної поезії "Булат", автор трьох поетичних збірок, дипломат Всеукраїнського літературного конкурсу ім.Леся Мартовича.

Ліля Батюк-Нечипоренко - вчитель історії КНУ імені Вадима Гетьмана, фінанси і кредит довгий час працювала на фондовому ринку, тепер маркетолог. Захоплюється психологією, має сертифікати коуча, тренера, консультанта. Учасник літературної студії «Перехрестя», творчого об’єднання «Севама» 

В одній із її трьох книг написано "Хто чув сміх метеликів, той знає які на смак хмари". Філософія думки та життя - гармонійно поєднуються в одне ціле через поетичні рядки.

Знаним гостем з Івано Франківщини став Ярослав Ткачівський - поет і прозаїк, пісняр і сатирик, журналіст, головний редактор Всеукраїнського літературно-художнього і громадського політичного журналу "Перевал", лауреат багатьох премій, Заслужений працівник культури.

Автор майже 30 поетичних та прозових збірок.

Ярослав Ткачівський - лауреат літературних премій імені Василя Стефаника, імені Івана Франка, імені Миколи Лукаша, імені Тараса Мельничука. 

На культурно-мистецьку імпрезу до Львова приїхав український бард, поет, драматург, член Національної спілки письменників України, НСЖУ, Всеукраїнської музичної спілки, заступник Тернопільської організації НСПУ Олександр Смик. Бард виконав неперевершені музичні твори на гітарі.

Автор багатьох аудідисків, типовий селфмейдер, який належить до когорти інтелігентів, що самі себе створили.

Почесним гостем Фестивалю став львівський прозаїк, поет-дисидент, член НСПУ, почесний доктор Львівського Національного університету Ігор Калинець.

Автор 8-ми томника дружини Ірини Калинець, видавець десятки книжок, які перекладані на всі європейські мови, людина, котра поклала своє життя на вірність України і церкви.

Його нелегкий творчий і життєвий шлях - часи 60-десятників, часи протестів проти свавілля радянської влади та арешти, для сьогоднішнього покоління - гідний приклад боротьби і вірності принципам становлення української державності.

Представлення перед львівським глядачем літературно-мистецького об’єднання "Лелітки" стало дебютом на фестивалі. До складу творчого тандему ввійшло п’ять галичанок, зокрема, Ольга Романишин, Ольга Береза, Марія Васько, Марія Пак, Зоряна Кіндратишин, які своєю поезією та музичним мистецтвом вразили кожного глядача. Дівчата обєдналися, коли стали учасниками міжобласних поїздок, організованих аніматором літературного процесу  і підприємцем ГО «Книжкова толока» Любою Хомчак.  

У їх творчому доробку – видані поетичні збірки та десятки творів співаної поезії.

Ще один гість із Києва В’ячеслав Купрієнко заворожив глядачів фестивалю патріотичною та ліричною співаною поезією. У його творчому доробку 7 аудідисків та альбомів, музикант – лауреат десятка Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів, перекладач з китайської мови, кадровий військовий, афганець. Родом із Луганщини. Цьогоріч Вячеслав Купрієнко теж був учасником літературного фестивалю «Книжкова толока» у м.Миколаїв на Львівщині.

Ще однією родзинкою фестивалю став львів’янин Зиновій Суходуб – український письменник, публіцист, Заслужений журналіст України, член НСПУ, НСЖУ. Автор програм та репортажів на Львівському радіо, у пресі, журналах та колективних збірниках, відзначений Премією В’ячеслава Чороновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

На фестивалі Зиновій Суходуб презентував свою книжку «Ліна Костенко. Любов'ю-Пам'яттю Причастя: діалоги з Поетесою» у комплекті із компакт-диском відео- та аудіоматеріалів автора «Віч-на-віч з Україною». Зиновій Суходуб – учасник міжобласних поїздок «Книжкова толока».

Гучними аплодисментами зустрічали глядачі учасницю фестивалю Ольгу Бакус – акторку Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Від початку навчання у консерваторії зіграла п'ятдесят п'ять ролей, з яких більше двадцяти головні, а також епізодичні та другорядні.

Чудова авторська поезія, акторський неперевершений голос приємно вразили та стали великим подарунком для глядачів.

І ще один гість із Києва, телеведучий, поет Олександр Кучеренко (Обрій Олександр), родом із Миколаївщини. Член НСПУ, автор трьох поетичний збірок, лауреат декількох  літературних конкурсів, дипломат Всеукраїнського літературного конкурсу ім.Леся Мартовича. Автор не тільки прочитав твори, його пісні на гітарі виконав Святослав Свєтогоров.  

Цього дня на фестивалі презентувала свою творчість львів’янка Ілона Верховська-Ельтек. Композитор, автор пісень, сценарист, ведуча багатьох культурно-мистецьких заходів, член Спілки композиторів України, викладач музичного коледжу Ілона Верховинська-Ельтек у свої неповних 30 років поповнює плеяду відомих людей Львова. Вона також є організатором благодійного проекту «Коляда за життя».

А поетична збірка Ілони Ельтек, яка щойно вийшла із друку, є ліричною сповіддю жінки, яку підносить до небес у житті і творчості, любов.

Приємно вразила глядачів учасниця фестивалю Орися Москва-Печарська (Lili de Leopolis) – вчитель музики, літературний критик, авторка кількох прозових і поетичних книг, співорганізаторка об’єднання «Меломани», учасниця Літатоша (фестиваль Срібний Татош).

Заслужений журналіст України.

Як пише про себе Орися: "Мандрую, пишу, шукаю себе. Шукаю любові, тепла, затишку. Віршами себе тішу і заспокоюю. І хочу ними лікувати інших."

 Неперевершене відчуття поетичного слова демонструвала львівянка , поетка Уляна Дудок. У 2004-му закінчила факультет журналістики ЛНУ ім.І.Франка. Працює у сфері зв'язків з громадськістю. Дипломант літературного конкурсу «Гранослов-2001», учасник Всеукраїнської наради молодих літераторів (Коктебель, 2005). Автор збірок поезій «Для тебе» (2005), «Гранатовий перстень» (2007), інтернет-видання www.lady-tour.com.ua (2010). Член Національної Спілки письменників України. Улюблені заняття – художні книги, танці, туризм. Ціную в людях відкритість і позитив. Улюблена цитата: "Думати там, де треба відчувати – ознака безкрилої душі" (О.Бальзак).

На завершення поетично-музичного марафону учасників фестивалю порадувала своїми віршами ще одна львів’янка, яка часто мігрує за кордон, але пише поезію серцем про рідний край Ірина Сафіяник.

А музичним дарунком для кожного з присутніх стало чудове музичне виконання авторських творів виконавця співаної поезії Святослава Свєтогорова.

Нагородження дипломами і грамотами, фотосесія та довгі прощальні акорди протягнули фестивальне дійство далеко за рамки фестивалю.

Як відгукнулася відвідувачка культурно-мистецького заходу Валентина Кучмій, і до речі, письменниця, що скромно слухала протягом тижня усі творчі виступи «Фестивальні учасники мене вразили до глибини душі, я захоплена високою творчістю учасників, організаторами і взагалі достатнім рівнем представлення учасників мистецького, літературного та музичного марафону у фестивальних дійствах»

Валентина Кучмій – приїхала із Ярославля (Росія), де 22 травня 2018 року у бібліотеці №19 ЦБС м.Ярославля відбувся іі творчий вечір «Прийшов час признатися в любові» . На вечорі звучали вірші як на російській, так українській мові. Цікаво, що на сайті  https://clib.yar.ru/biblioteka-1 подана інформація про вечір, на якому пані Валентина говорила про любов до рідної України, рідної Жовківської землі.

Автор матеріалу – Галина Фесюк. Фото – Юрія Кархута

Ярослав Ткачівський
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі