Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

19 травня українці вшановують День вишиванки: жовківчани мають свій орнамент і свої вподобання

Колектив Інтернет-порталу "Моя Жовківщина" щиро вітає із Днем вишиванки усіх, хто не тільки вдягається у чудове барвисте вбрання, а й вишиває, пропагує, продовжує традицію предків для майбутніх поколінь.

Як написала на Фейсбуці наш редактор Галиа Фесюк - дослідниця вишиття на Жовківщині, "Вишите вбрання українців - це безмежний і калоритний феномен української культури, що представляє світосприйняття народу, відтворює його душу і дух нації. Ми - українці нація неперевершена. Жодної краіни в світі нема подібної до України.

- Однією із справ мого життя на Жовківщині було дослідити візерунок та смаки жовківчан, які вони залишила на вишиванці.. Моя мама вишивала багато обрусів, співала колядки, стародавні пісні, любила вишивати жовківські візерунки. Тому, коли ми вперше на Жовківщині проводили фестиваль "Відкриття туристичного сезону" у 2008 році, було організовано конкурс "Вдягни вишиванку" , згодом цей конкурс проводився відділом культури і туризу в рамках святкування Дня Незалежності і Фестивалю "Розточчя". Завдяки конкурсу та моїм особистим дослідженням, я випустила буклет-поштівки "Вишивана Жовківщина", щоб показати калористику, смаки та вишуканість вишиваних костюмів та сорочок, щоб не вдягалися наші жінки, а тим більше представники влади у зшиті з рушників сорочки, у сукні та сорочки, які пропагують несмак, а пропагували талановиті руки пращурів. - коментує Галина ФЕСЮК

"Вдягати вишиванку потрібно із смаком, підтримуючи традиції своїх батьків. Вишивані сорочки та сукні жінки не повинні не вдягати до чоловічих чи жіночих штанів, зшитих з кусочків рушників чи позичених, а ще гірше, бути взутиими у кросівки. Це свідчить про несмак і неповагу до традицій українського народу і не несе інформативності для майбутніх поколінь" - - зазначає дослідниця вишиванок Галина Фесюк.

Зображення
Зображення
Коментарі