Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

WorkShop про Євроінтеграційні процеси та економічний розвиток України в контексті євроінтеграції для членів Клубу редакторів України - в Києві.

Протягом 18-19 травня в Києві проходив семінар для редакторів ЗМІ з питань економічного розвитку України в контексті євроінтеграційних процесів.

Журналісти, в тому числі редактор Інтернет-видання "Моя Жовківщина", дізналися яким є прогрес у виконанні Угоди про асоціацію, що і в які країни експортує Україна, яким є вплив євроінтеграції на добробут українців, які сфери пригальмовують та де потрібний прискіпливий контроль з боку громадськості та медіа.

Ґрунтуючи свої доповіді на практичному втіленні законодавчих документів і дослідженнях спікери із Міністерства закордонних справ і Мінекономіки розвитку та торгівлі, представники дослідницьких центрів, моніторингу розвитку та громадських організацій широко розкрили ряд тем, що стосувалися євроінтеграційних процесів України.

Зокрема, розкрито наступні теми: "Навіщо Україні євроінтеграція і чому для неї недостатньо лише підписання угоди" , "Україна та Угода про асоціацію: моніторинг виконання 2014-2018", "Економічний розвиток в контексті євроінтеграційних процесів", "Пріоритети імплементації Угоди про асоціацію на 2019-2020 роки", "Як писати про євроінтеграцію та міжнародну торгівлю".

Семінар-навчання провела менеджер проекту VoxConnctor Юля Мінчева.

Модератор першої теми "Навіщо Україні євроінтеграція і чому для неі недостатньо лише підписаної угоди" - Тарас Качка, радник Міністра закордонних справ, член переговорної групи угоди про асоціацію - розповів слухачам про виконання завдань на шляху до Євросоюзу, як необхідність забезпечення виконання умов Угоди, привів приклади історії вступу в ЄС інших країн, зокрема, Польщі, роз’яснив Закон про стандартизацію та запропоновані до нього зміни.

Любов Акуленко, виконавчий директор ГО "Український центр європейської політики" висвітлила питання "Україна та Угода про асоціацію: моніторинг виконання 20142018 рр." Модератор звернула увагу на виконання норм європейських процесів аграрними групами, які чітко розуміють своі процеси і контролюють комітети, що дає змогу просувати законодавчі документи та вчасно і якісно експортувати свою продукцію на європейський ринок. 
Також сконцентрувала увагу на важливість ефективного менеджменту в державних структурах, та їх готовність співпраці з аграрними і промисловими групами.


"Потрібно дотримуватися своїх зобов'язань, виконувати вимоги і домагатися від Єврокомісії прийняти прогресивну Україну до своїх кіл". - зазначила Любов Акуленко.

Модератор теми "Економічний розвиток в контексті євроінтеграційних процесів" - заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов.

Заступник міністра широко розкрив суттєві успіхи, в рамках євроінтеграційних процесів, в управлінні економікою, менеджменту, бізнес-клімату, а також звернув увагу на проблеми у процесах приватизації, на митниці, у податковому кодексі, що значно впливають на торгівельні зв’язки між Україною та світовими лідерами в галузі економіки.

- Один з успіхів Міністерства економіки, який має прорив в торгівлі, це субсидійні розслідування, - наголошував Максим Нефьодов.

Модератор також відповів на ряд запитань, зокрема, про ефективність розвитку внутрішнього туризму, цінову політику, інтеграцію України в світову економіку, про виклики українських національних компаній.

Тематичне висвітлення "Пріоритети імплементації Угоди про асоціацію на 2019-2020 роки" широко розкрила Генеральний директор Урядового офісу європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишин. В контексті лекції, слухачі ознайомилися із найновішими документами, які схвалив Уряд щодо зобов’язання виконання умов між ЄС та Україною, стан виконання завдань Уряду та інші питання галузі економіки, що стосуються євроінтеграційних процесів, зокрема, транспорт, туризм, соціальна політика.

Інший модератор теми "Регіональні виміри торгівлі з ЄС: що, куди і скільки експортує Україна " Тетяна Зосименко, к.е.н. - доцент Чернігівського національного технологічного університету, експерт Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень на прикладі вмотивованих українських досліджень презентувала інфографіку євроінтеграційних процесів у зближенні України з Європейським Союзом.

Науковець наголосила, що сьогодні в Україні майже не залишилося територій, які б не експортували товарів до країн ЄС. "Згідно досліджень відомо, що найбільш експортними областями до ЄС є, зокрема, Закарпатська - 93, Львівська 77, Волинська -78, Тернопільська 68 відсотків, експортні області до СНГ, найбільше до Росії - Чернігівська, Харківська, Сумська, Кіровоградська" - зазначила модератор і додала:
"Українські регіони стали більш відкритими, але й більш залежними від країн Євросоюзу. Раніше Україна експортувала більше товарів в СНГ, але станом на 2018 р. значні експортні потоки в країни ОАЕ, Швейцарія, Індонезія, Китай тощо розширили міжнародні економічні зв’язки між Україною та ЄС. - зауважила модератор.

Окрім цього більш імпортований сировинний та агропромисловий сектор, хоч кожна область експортує до країн ЄС різні види продукції за принципом наближеності до ЄС.

З’ясувалося, що в Європейській системі координат Україна представлена машинобудівною і легкою промисловістю, в тому числі, пошиття спортивного одягу (Суми), жіночі сумочки, електроприлади тощо.

Цікаво і змістовно розкрив свою тему "Як писати про євроінтеграцію та міжнародну торгівлю" редактор видання "Європейська правда" Юрій Панченко.

У лекції редактор сконцентрував увагу на гравців українського виробника, що акумулюється у малому бізнесі та його переваги на європейському ринку у співставленні з великим бізнесом. А також звернув увагу на акценти про важливість ідентифікації та продукування українського товару, в тому числі продуктів, який представляє на Євроринку малий бізнес, і який є креативним, різноманітним, надійним, конкуруючим з євротоваром. 


- Сьогодні ключовим завданням ЗМІ є більш активне висвітлення переваг євроінтеграційних процесів над іншими, оскільки Україна має йти незмінним курсом у Євросоюз. Однак, є загроза реваншу, тому Уряду важливо  продовжувати виконання усіх євроінтеграційних завдань та обіцянок, щоб не підірвати авторитет та не ускладнити шанс вступу в ЄС. А місія журналістів - показати переваги бізнесу у співпраці з міжнародними партнерами у всіх економічних напрямках та соціальній політиці українців. - зазначав Юрій Панченко.

На завершення навчання ще менеджер Інна Дзинда презентувала відеопроект про Євроінтеграцію, який є першим промороликом у напрямку донесення інформації до кожного громадянина України в доступній та зрозумілій формі про переваги співпраці України з Європейським Союзом.

У підсумку менеджер проекту VoxConnctor Юля Мінчева провела змістовне анкетування теми та підготувала домашні завдання для учасників семінару.

У семінари взяли участь представники ЗМІ - редактори та журналісти із Чернігівської, Харківської, Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської областей та провідних видань м.Києва, а також фрілансери та медіагрупи, які, зокрема, висвітлюють тематику Євроінтеграційних процесів в Україні.

Галина ФЕСЮК,

редактор Інтернет-видання "Моя Жовківщина".

 

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі