Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

У Славську на Сколівщині - унікальні розписи зникли через священика

Львівщина - одна із небагатьох областей, де дерев'яна архітектурна спадщина є найвеличнішою. Сколівський район серед усіх є одним із багатих на дерев'яні пам'ятки, зокрема церкви і дзвіниці. Проте останні дописи у Фейсбуці вразили чи не найбільше за останні роки.

У м.Славське священик о. Андрій Петришин зруйнував інтер’єр церкви Успіння Пресвятої Богородиці, яку розписували відомі мистці Модест Сосенко та Юліан Буцманюк. Окрім цього розібрав іконостас, бічні вівтарі, хори, казальницю. - Про це у Facebook інформувало ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. "Також  будівельники оббивають керамічну плитку виробництва фабрики Івана Левинського і не звертають увагу на жодні зауваження, вважають, що тут нема нічого вартісного", - наголошують фахівці.

І хоч у відповідні органи подано заяву про вчинення злочину, акт руйнування пам'ятки вже вчинено, а дорогоцінні розписи не повернути. 

Обидва художники відомі малярськими шедеврами в Україні, зокрема, в Жовкві, вони розмалювали церкву Серця Христового, що в монастирі, а в Едмонто (Канада) Юліан Буцманюк теж залишив у спадщину унікальні розписи в храмі. До речі, навіть не фахівцю видно, що розписи храму у Славське дуже схожі на жовківські, почерк видає автора.

Як розказала Крістіна Лев, правнучка Василя Нагірного, вона приїхала з Америки, аби показати американським дітям українські церкви, зокрема і церкву, що збудував її прадід в Славську, але не встигла до її руйнування. 
Крістіна представляє американський фонд з реставрації церков і дає гранти на їх ремонти.. Дізнавшись про руйнацію церкви, не могла прийти до тями. До глибини душі вражена такою ситуацією. Вона не хоче вірити, що саме у цей час, коли знаходиться в Україні, а приїжджає щороку, так сталося із пам'яткою. "Мені дуже сумно, але радує, що мобілізувалися люди, які розуміють, що українська церква, це є історія! - наголосила Крістіна

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі