Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Червону руту пошукайте в Карпатах

Весняні Карпати заливваються білоцвітом, а літні - Rhododendronом, що з грецької означає «дерево—троянда».

Квіти - оригінальні, мають різнокольоровий цвіт, але в Карпатах - особливий - рожевий. Це про них українська пісня "Червона рута", символ кохання і вірності.

Але побачити ці красиві килими квітів, значить мати на них щастя, бо вони зацвітають вночі на початку літніх ночей, а ранком стають лише маленькими зірочками.

Дислокація Червоної рути на гірських схилах масивів Чорногори, Мармарошу і Свидівця. Тут вона розквітає «у повну силу» найчастіше в середині місяця. Тож піднімаючись на Говерлу саме в цей час, можна заодно потрапити на барвисте квіткове свято. Не лише червона рута, а й ніжно-бузкова сольданела, небесно-сині квіти тирлича поміж зелені альпійського ялівцю цвітуть у цей час.

Для горян це особлива рослина, яку називають червоною рутою, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котра дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить.

Колись таку легенду почув на Буковині відомий композитор Володимир Івасюк. Вона, до речі і стала основою написаної пізніше легендарної, «вічної» пісні «Червона рута».
 

Зображення
Зображення
Коментарі