Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Любомир Романків - жовківчанин, головний пластун світу: радійте, Верховна Рада визнала пластунів

Сайт "Моя Жовківщина"  висловлює подяку депутатам Верховної ради України за велику подію для України -  30 травня 228 народних депутатів Верховної Ради проголосували за закон про державну підтримку національної скаутської організації Пласт.

Законом України вносяться зміни до Закону України "Про культуру" і Закону України "Про позашкільну освіту" з метою визначення формату державної підтримки "Пласту". Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3129706

Тепер заслуги скаутів та їх історичний внесок офіційно визнають. Також пластуни отримуватимуть матеріальну допомогу та зможуть користуватися державними та комунальними закладами культури на пільгових умовах.

Оскільки пластунська організація в Україні розпочала свою діяльність зі Львова, то ж Львів можна вважати столицею Пласту.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу.

У 2019 році "Пласт" відзначає 107-му річницю заснування та 30-ліття відновлення Пласту в Україні.

Любомир РОманків, жовківчанин, став членом Пласту в 1946-му році в Берхтесгадені, Німеччина. І-ша проба й присяга.

Для довідки:

Пласт — це одна сильна "Національна Організація Скавтів України — Пласт", яка під одним статутом охоплює усіх пластунів і скавтів України і в якій мають місце Пластові Організації діяспори. Вони усі є повязані ГПБ, ГПР і активно співпрацюють. Пласт є членом Світового Скавтового Руху, в якому гідно репрезентує Україну. Опираючись на Трьох Головних Обов'язках Пластуна, Пл. Законі, методах самовиховання і 85-літній традиції, Пласт виховує нових взірцевих громадян України, провідників державного, професійного й громадського життя, на підставі чесної гри та позитивного підходу до розв'язки проблем. Що може дати Кандидат Пластові: Дбатиме про ідейну й устроєву єдність, спільні цілі й високий рівень Пласту, його безперервну дію та збереження традицій в Україні й діяспорі. Через обмін пластунів, думок і досвіду між Україною і діяспорою, заохочуватиме діяспору до передавання традицій і способу думання західного світу в Україну та до черпання сили й надхнення з України. Надальше вдержуватиме зв'язок між Скавтовим Бюром в Женеві, Пластом і урядом України, щоби Пласт якнайскоріше став членом Світового Скавтінґу. Сповнятиме гідно, чесно й совісно функції Начального Пластуна та берегтиме Пластову Ідею і Пластовий Закон, щоби Пласт був провідною молодечою організацією в Україні й в діяспорі, та взірцевою скавтовою організацією в світі.

Як визнають самі пластуни, бути учасником цієї організації почесно., тому що "Пласт"– найбільша молодіжна організація, до якої належить кілька тисяч дітей України та ще сотні дорослих, які навчають дітей безкоштовно.

Зображення
Коментарі