Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Інтернет видання "Моя Жовківщина" вітає із святом Трійці!

Вітаю усіх парафіян і священиків храмів Жовківщини, які висвячені на Свято Трійці і в ті дні у них є празник.. зокрема, у церквах Святої Трійці м.Жовква, с.Потелич, Воля Гамулецька, Малі Грибовичі, Думичі.. тощо.

Зелені свята відзначають два дні - П'ятидесятницю і Зіслання Святого Духа.Трійця має ще одну назву – П'ятидесятниця. З нього випливає, що торжество відзначають на п'ятдесятий день після Великодня, до якого, за традицією, прив'язані всі православні свята.

Тобто, фіксованої дати святкування Трійці немає. Все залежить від Пасхи. У 2019 християни східного обряду відзначатимуть свято 16 червня.

Крім того, на Трійцю 2019 українці отримали офіційний вихідний. Таким чином, відпочивати будуть з 15 по 17 червня.

Наведемо приклад вшанування свят у с.Пили на Жовківщині.

Напередодні Зелених свят у селі прикрашали подвір'я та господарські будівлі клечанням — зеленими гілками клену, верби, липи, акації, ясеня, горіха, дуба тощо. Забороненим деревом подекуди вважалася осика, на якій, за повір'ям, повісився Іуда Іскаріот. Гілки встромляли в стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м'ятою, ласкавцями, татарським зіллям, шуваром. Не відомо, чому шувар у селі вважався головним, і він мав бути на свята.. Діти шукали його в суботу по водоймищах, приносили додому і розкидали по підлозі, прикрашали вікна і піддашшя.
Батьки купляли дітям здебільшого нове взуття та вбрання, зокрема, білі сандалики.. І хоч церква в селі Пили в радянський час була закрита, люди йшли з дітьми  до церкви в сусіднє село.

Священики УГКЦ проводили Богослужіння у храмі Успіння Пресвятої Богородиці с. Пили до закриття церкви 1976 року.
Історія села пригадує, що наприкінці 19 ст. в Пилах служив брат дружини отця Маркіян Шашкевича о. Володимир Крушельницький.. З  1946 р. у церкві служив о. Олександр Пулик. Він мав дві парафії: Добросин і Пили, і коли 1976 р. церкву на Пилах закрили, то отець служив тільки в Добросині, де незадовго (10 листопада 1976 р.) помер.
Церква в с. Пили була закрита з 1976 по 1989 роки. Парафіяни ходили до церкви в с. Добросин, де священиком був о. Ігор Когут (на той час священик РПЦ). З 1989 р., коли громада домоглася відкриття церкви служіння провадив о. Ігор Когут, тоді відновилися святкові Літургії. Пиленці стали у Зелений вівторок проводити маївки. . У 1991 р. священик разом із парафіянами повернулися в лоно греко-католицької Церкви. Хоч жителі села маїли хати і в радянський час, але з відновленням УГКЦ і відкриттям церкви в селі свята набули яскравішого характеру.
У 1995–2003 роках у храмі служив о. Ігор Паламар, у 2004 р. – о. Володимир Коткевич, у 2004–2005 – о. Петро Звір. З 2005 р. – о. Микола Віновський.
Cтараннями о. Ігоря Паламара і громади була збудована нова дзвіниця. Стара дзвіниця є пам’яткою архітектури. За отця Миколи Віновського провели роботи на зовнішньому фасаді церкви, демонтували старий купол і встановили новий.

Сьогодні парох храму о.Микола Віновський згуртував парафіян і духовне життя в селі Пили  відродилося. Приємно, що в Зелені свята вихідці села приїжджають до рідних та відвідують свій храм.

Зображення
Коментарі