Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Образ Ангела відкрили у Львівській Галереї мистецтв

У Львівській галереї мистецтв відкрили образ Ангела. Вірніше, його для себе відкривали понад 3 роки за кураторства команда ЯГАЛЕРЕЯ Павла Гудімова. Десятки музеїв, сотні робіт… Епатажну виставку не вмістили навіть усі зали Палацу Лозинського (головний корпус Львівської галереї мистецтв імені Бориса Возницького, що на вул. Стефаника, 3). Частину ангелів розмістили в музеї Пінзеля, на площі Митній, 2, де крилаті гості приєдналися до ангельських господарів. Виставку можна буде побачити з 20 червня до 22 вересня.

Близько 50 людей різних спеціальностей нон-стоп монтували експозицію. Для цього у музеї з’явилися навіть тимчасові гіпсокартонові стіни… близько пів тисячі квадратних метрів додаткової експозиційної площі… А все для того, щоб охопити якомога більше "небесних жителів""– кожний експонат унікальний, поєднує епохи та проходить наскрізь через десятки поколінь, які мислили про вищий світ.

Звичайно, хотілось розкрити образ цілісно та всесторонньо. Для цього куратори, окрім близько 600 крилатих артефактів з понад 20 національних музеїв України, задіяли фотографії відомих українських храмів, а ще фільми з ангельськими образами, яких, до речі, виявилося не так і багато. Як вважає Павло Гудімов, короткі відео гармонійно доповнюють сучасні композиції. Як не дивно, навіть більше, ніж інтерактив. Таким є сучасний Європейський експозиційний досвід. Такою стала і Галерея мистецтв під час ангельської виставки.

Те, що не знайшли в зразках збереженої культури – створили. Команда митців працювала над сучасними інсталяціями. Зокрема, інсталяція «Архангели» Альбіни Ялози допомогла зрозуміти, що ангельський світ суворо ієрархічний, і є окремі янголи, які виконують чіткі обов’язки. Водночас скляні інсталяція цієї ж авторки на тему небесного світу рефлексують над непізнаним небесним життям, призакритим для людського ока. Доповнює образ анфіладна експериментальна мелодія Святослава Луньова, яка, ніби справжній ангел, подорожує музейними залами другого поверху.

Навіть не намагайтеся оглянути всю експозицію за годину, не пробуйте відвідати одразу два музеї. Виставка «Янголи» настільки масштабна, що не дасть вам такої нагоди. Кожен зал занурить вас у роздуми. Уявіть, скільки робіт відомих художників та скульпторів зібрали куратори у музейних стінах. Це й Альбрехт Дюрер, Франсуа Буше, Вільям Хогард, Марк Шагал, Олекса Новаківський, Ольга Кульчицька, Олександр Мурашко, Ефраїм Моше Лілієн, Михайло Врубель…

Організатори обіцяють регулярно проводити лекції знавців культури, релігії та історії. Павло Гудімов проведе низку кураторських екскурсій, про які буде завчасно сповіщено в соцмережах. Наразі всі матеріали про ангелів зібрали у виданій книзі «Ангели», яка систематизувала ґрунтовну роботу над експозицією. Це, до речі, перша частина виставки. Через декілька років планується її продовження вже з активним залученням іноземних музеїв.

Автор ідеї Павло Гудімов довго не розпочинав роботи над експозицією. Думка про такий масштабний проект була занотована в робочому блокноті з ремаркою, що її реалізація буде дуже складною. Тепер, коли понад 600 ангелів бачать на власні очі відвідувачів, можна повірити у те, що навіть неможливе стає можливим, і не випадково...

Матеріал підготувала спеціально для Інтернет-видання "Моя Жовківщина" журналіст Надія Черевко

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі