Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

26 червня 1941 року - у м.Жовква відбулося захоронення невинно убієнних українців

26 червня щорічно у м.Жовква біля пам'ятника жертв більшовицько-сталінських репресій відбувалися поминальні Віче, на якому священики міста відправляли Панахиду, вшанувавши всіх жертв війни і тих, кого у жовківській в’язниці, НКВесники у нелюдський спосіб помордували.

Віче розпочинали з оголошення страшної трагедії, яку з пам'яті людства не можна стерти, бо  сталінсько-більшовицькі репресії назавжди залишаться у пам'яті думаючих людей, і вони є незагоєною раною, що донині кровоточить у серці нашого народу, є геноцидом сталінського та радянського режимів, а також жахливим лихоліттям, яке стало великим випробуванням і котре могла винести тільки сильна нація.

Для нагадування тим, хто забув.

Понад три десятки помордованих жовківчан були знайдені своїми родичами у ямі на подвір’ї катівні. Тому традиційно в Жовкві поминальні заходи відбуваються біля пам’ятника жертвам, які захоронені 26 червня 1941 року у могилі, що перед замком міста. Саме тут захоронені невинно убієнні нкведистами жовківчани, які відстоювали свою українську націю - члени українських товариств "Просвіта", "Молочарні", "Сокіл", "Союзу українок", "Сільський господар" та інші проукраїнські діячі.

Схилімо голови усі у великій скорботі до людей, які були справжніми українськими патріотами!

 

Зображення
Зображення
Коментарі