Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

На Вінничині відбувся ХІ Міжнародний фестиваль звичаєвої культури"Живий вогонь".

22 червня у селі Якушинці на Вінничині за підтримки Українського культурного фонду та Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА відбувся ХІ Міжнародний фестиваль звичаєвої культури"Живий вогонь",

На фестивалі були представники різних країн. Серед усіх фестивалю надавали колориту гості з Івано Франківщини - "Маленькі бойки" / “Malenki Boiky”— дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль із Перегінська (Рожнятівський район, Івано-Франківська область.). Керівник – Заслужений працівник культури України Наталія Шпак

  На їх виступ дивились із хахопленням, оскільки неперевершеними були яскраві костюми та запальні гуцульські танці.

Загалом на учасників фествалю та  численних глядачів впродовж дня чекало колоритне звичаєве дійство: обряд Подільського Купайла, видобування вогню із дерева за віковічними традиціями, виступи відомих фольклорних колективів, ярмарок народних промислів та дивовижні майстер-класи.

Нагадаємо, що вже більш як десятиліття, у дні літнього сонцестояння на Вінниччині проходить фестиваль «Живий Вогонь». Вперше він  відбувся на острові Кемпа, потім – на Бригантині, згодом – у Сабарові , на Вишенському та на Соцьких озерах. З 2016 році «Живий Вогонь»  три роки проходив  Хмільнику. Цьогоріч  фестивальне дійство відбулось за 5 км. від м. Вінниці – у с. Якушинці.

Справжньою родзинкою нинішнього фесту стали  виступи козаків-характерників і Запоріжжя і Кам’янця-Подільського та незабутнє вогняне шоу.

За усталеною традицією фестиваль «Живий Вогонь» завершився вечірнім  рок-концертом.

Цього року організатори запросили до участі відомі українські рок – гурти. Тож спекотного суботнього вечора у с. Якушинці  «запалювали» гурти  «НЕ лізь БО вб’є» –  музичний колектив із Вінниці, який підкорив музичні майданчики фестивалів та пабів всієї України (активний учасник шоу «X-фактор» та відбіркових турів українського Євробачення);

 «TOLOKA»—рок-гурт з м. Дунаївці Хмельницької  вже  відомий вінничанам за попередніми виступами  на «Живому Вогні» (раніше гурт називався Remix );

«Пан Карпо» — новостворений гурт ( заснований у  2018 році) проте, він уже виступав на «Живому Вогні» у минулому році тож запам’ятався глядачам як колектив, що  робить акцент саме на авторських україномовних текстах  жартівливого змісту;

Гурт із Тернопільщини «Медовий Полин» подарував цінувальникам чудовий драйв  своїм запальним панк-фольковим репертуаром.  

Відомий далеко за межами України фольк-роковий гурт KOZAK SYSTEM , який є візитівкою сучасної України на  багатьох європейських та світових музичних фестивалях та за час свого існування відвідав з концертами більше  як 20 країн світу, став цього року окрасою  фестивалю «Живий Вогонь» у Якушинцях. Тож вогняної музики вистачало на будь-який смак.

Завдячуючи фінансовій підтримці Українського культурного фонду, а також Вінницької облдержадміністрації, ХІ «Живий Вогонь»цьогоріч  пройшов із грандіозним розмахом.

 Етнофестиваль звичаєвої культури має статус міжнародного і проходить за участі представників європейських країн, які мають слов’янське походження або споріднені з Україною (білорусів та литовців, молдаван).

Гості фестивалю мали можливість познайомитися з культурою гуцулів, лемків, бойків, опілян , які демонстрували  звичаї, одяг, танці, пісенну спадщину.

«Живий вогонь» справедливо вважають святом, що єднає Україну.

 

 

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі