Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Жовква гостинно зустріла прочан та урочисто вшанувала святого Партенія

Щорічно в першу неділю після Празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього Жовква вшановує свого покровителя – святого мученика Партенія, мощі якого від 1784 року спочивають в храмі Пресвятого Серця Христовго при василіянському монастирі Різдва Христового.

Для довідки

Святий Партеній жив у ІІІ ст. по Христі. Під час жорстокого переслідування християн за свою вірність Христові зазнав мученицької смерті разом зі своїм старшим братом Калогерієм 15 травня 250 року.

У 1784 році, мощі Священомученика Партенія, за старанням о. Єроніма Стрілецького, ЧСВВ та з дозволу Папи Пія VI, були перенесені з Відня (куди вони потрапили з Риму у 1782 році). о. Єронім Стрілецький знайшов їх у Відні у занедбаному стані і звернувся з проханням до Папи перенести їх до Жовкви, що й було узгоджено. З цього часу святий мученик Партеній вважається покровителем Жовкви.

У 1990-х роках церква, у якій знаходиться рака з мощами Святого Партенія, була повернена Українській Греко-Католицькій Церкві. Сьогодні — це монастир та церква Пресвятого Серця Христового ордену Василіян, у якій і зберігаються мощі. На мощах виразно видніються печатки Папи Римського, які засвідчують, що це дійсні мощі св. Партенія. Пам'ять святого мученика Партенія урочисто святкується у Жовкві у неділю після Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, на згадку про перенесення його святих мощей.

Кожного року в першу неділю після Празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього Жовква вшановує свого покровителя – святого мученика Партенія, мощі якого від 1784 року спочивають в храмі Пресвятого Серця Христовго при василіянському монастирі Різдва Христового.

Історія подає один зворушуючий факт. Перед початком Другої світової війни в 1939 році в місті Жовкві у Василіянській церкві, де й перебувають мощі святого, відправляв Службу Божу о. Віталій Байрак, ЧСВВ. Прислуговував йому, тоді ще монах, о. Антоній Масюк, ЧСВВ. На ній було близько 500 віруючих. Час цей був дуже тривожний, і скрізь лунали постріли. І тут, на велике диво, під час відправлення Служби Божої св. Партеній промовив до о. Віталія, попередивши, що має статись велика біда, мабуть це було б неминучим, коли б не заступництво св. Партенія. Віддаючись святому Провидінню, о. Віталій сказав монаху Антонію, щоб він подбав про те, щоби швиденько були відкриті двері на фіртці. Під кінець Служби Божої на «Благословення Господнє на вас» о. Віталій сказав: «Прошу виходити з церкви, і ніде не відходіть. На фіртці є відкриті двері, всі йдіть до монастиря до підвалу, бо грозить небезпека». І як тільки закінчилась Служба Божа, люди зробили так, як сказав о. Віталій. Коли всі зайшли, пролунав сильний вибух, що аж храм затрясся. Всі подумали, що він завалився. Вірні щиро молились у підвалі при свічках і сердечно дякували Господеві за його ласку, що захоронив їх від наглої смерті. А через якийсь час, коли всі вийшли, були сильно здивовані — храм стояв цілий, нічого не було зруйновано.

Пізніше підтвердилось, що у всьому була заслуга св. Партенія. Отець Антоній Масюк, ЧСВВ, колишній монах, який був свідком цих подій, в 1997—1999 роках також був у Жовківському монастирі. Одного разу, коли священики підготовлялися до відправи на честь св. Партенія, ієромонах Антоній, в цей час молився і в думці злегковажив св. Партенієм та помислив собі: «Чому св. Партеній тут лежить і монахи носяться з його мощами, і що ж він тут допоміг?» Бо, за чимало років немає нічого записано, щоб святий комусь уділив ласк. Іншим разом, коли о. Антоній молився, почув він голос св. Партенія. Св. Партеній скаржився йому, чому він нарікає на нього, і спитав його: «Що ти колись просив мене і я тебе не послухав?» І тоді він почав розповідати про все, що сталося в 1939 р., як він врятував життя людям і о. Байраку, як він під час війни захоронив всі храми і єврейську божницю від пошкодження...

Святий мученику Партенію, щиро просимо тебе: "заступайся перед Богом за наше місто і за нашу неньку Україну та за всіх хто до тебе звертається у своїх щирих молитвах...". АМІНЬ.

28-29 вересня 2019 р. ЖОВКВА.

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі