Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Фільм "Захар Беркут" - лицарський військовий епос.

Переглянули фільм «Захар Беркут» за мотивами однойменної повісті Івана Франка - важливий фільм для кожного українця, особливо для молоді. ІСТОРИЧНА КАРТИНА, в якій йдеться про повагу синів до батьків, особливо до мами, любов до своєї землі і вміння консолідувати громаду.
Режисерами кінострічки: Ахтем Сеітаблаєв та його американський колега Джон Вінн. Фільм знімали в Українських Карпатах та під Києвом влітку 2018 року. Кредо фільму: "У свободі моя сутність".

Ось що написав Ахтем Сеітаблаєв на Фейсбуці: 

"Дякую кожному глядачу🙏..Дорога до Вас була нелегкою..багато емоцій,багато роздумів та пропозицій -«про Що?»,та «Як?» Багато причин для хвилювання. І.Франко, іноземні актори та їх кількість, якість та масштаб декорацій, костюми, графіка , наші здорові амбіції, так, вони теж не додавали спокою..Безперечно, є та мабуть залишится в кожном з нас сум від того, що не все сталося, як гадалося.. Але ще більш безперечним буде відчуття радости, тому що ми зробили цей крок до своєї мрії...Ми хотіли розповісти яскраву, емоціїну, динамічну та змістовну легенду, в якої багато того, що перегукується із сьогоденням, в якої кожен глядач знайде своє"/'

Перед фільмом львівський франкознавець Богдан Тихолоз розповів глядачам про повість "Захар Беркут" і про екранізацію фільму

"Захар Беркут" - доволі відома повість і саме це є викликом для фільму. На твір, який вже знаєш, складно дивитися свіжими очима. Тому екранізація — це можливість свіжого погляду на стару знану історію. Твір Франко написав людською зрозумілою мовою, тому й екранізацію можуть дивитись і сприймати всі", - запевняє Тихолоз.

Пісня гурту "Океан Ельзи" стала саундтреком до "Захара Беркута"

Іван Франко написав твір "Захар Беркут" у 26 років після тюремного ув'язнення та першого кохання.

Як сказав Богдан Тихолаз:: "Це твір юнака, який двічі був у тюрмі. Немає кращої школи свободи, ніж тюрма. Там найкраще вчать, що свобода - це цінність. Думаю, цей фільм і ця історія про свободу. Юнак, який втратив своє кохання сидить в рідному селі Нагуєвичі між вівцями, коровами, козами, без світла і хоче творити. Для конкурсу від журналу "Зоря" за 6 тижнів написав "Захара Беркута". Відтак, твір, який писався 6 тижнів живе досі і отримує нові інтерпретації".

Франкохнавець також навів п'ять цікавих фактів про твір Івана Франка "Захар Беркут" :

1. Фільи не є історичною повістю, як його трактують.
2. "Захар Беркут" - це не солоденька сентиментальна казочка.
3. Фльм не політична агітка чи програма.
4. "Захар Беркут" - лицарський військовий епос.
5. Приклад героїчного міфу.

В повісті три головні герої: Захар, Максим і Мирослава

Львів став першим містом, де глядачі побачили допрем'єрний показ історичного фільму "Захар Беркут". У Львові ще й відкрили виставку найкращих костюмів, які створили спеціально для фільму.
На виставці "Світ Захара Беркута" представлені фотографії зі зйомок стрічки і 25 костюмів головних героїв, створених художницею з костюмів Антоніною Белінською спеціально для зйомок історичного екшену.

Фото : Юлії Зінкевич

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі