Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Галицька творча еліта в гостях у харківських просвітян

10 листопада у День української мови та писемності у Харкові зібрались письменники, освітяни, народні майстри, видавці, представники товариства «Просвіта» Слобожанщини та Галичини на культурно-мистецькі діалоги, в рамках
культурно-просвітницької акції «З поклоном до Григорія Сковороди».

"Так! Сковорода єднає нас!" - сказала керівник Громадської організації "Книжкова толока" Люба Хомчак перед від'їздом до Харкова.

На запрошення організаторки акції в Харкові Вікторії Склярової хомчаківці вирушили на Слобожанщину. І якщо хтось думає, що це легка справа - сів в автобус і поїхав, дуже помиляється. Дорога зі Львова до Харкова - нелегка, більше 1000 кілометрів, виснажлива, з нічним переїздом, але вже ранком, прибувши до Харкова, галичани спочатку познайомились із містом - відвідали будинок "Слово", музей археології у Харківському національному університеті, сучасний центр міста - величезний Майдан Свободи з наметом "Все для перемоги", а також храми ХVIII століття

Але сам культурний діалог розпочався біля пам'ятника Григорія Сковороди у Покровському сквері у спільному колі-флешмобу "Я і Григорій Сковорода". Кожний з учасників, яких зібралось близько сотні, мав за три хвилини презентувати себе, своє місто і найважливішу на його погляд ідею мандрівного філософа.

Надалі літературно-мистецькі зустрічі відбувались на майданчиках, які розмістилися по різних локаціях, де проходили літературні зустрічі та читання, зокрема, у Харківському обласному центрі культури і мистецтва; Харківській державній академії культури, Камінній залі Спілки письменників України, Харківському академічному українському театрі їм. Т. Шевченка, а літературна зустріч львівських письменників із студентами відбулася в Академії залізничного транспорту.

Також в рамках зустрічі проходили змістовні обговорення, поетичні читання, виконання пісень під кобзу і гітару, демонстрація фільму Владислава Проненка "Сковородинівська географія", представленого Європейською медіаспілкою в особі Романа Черемського, екскурсія по місту дали успішний результат - єднання проукраїнської інтелігенції на грунті патріотичних мотивів Григорія Сковороди. Неймовірні враження склали відвідини до загадкової Сковородинівки. За неї від львів'ян окрема подяка харківським колегам, передусім - Вікторїї Скляровій, що безупинно опікувалася ними і щедро ділилася інформацією про Харків та видатних харківців...

- Це щось неймовірне: 20 км. від російсько-українського кордону на Харківщині в музеї Григорія Сковороди познайомилась з частинкою світу мандрівного філософа. - розповідає з неймовірними почуттями молода мсткиня Рома Федорів.

А організаторка поїздки Люба Хомчак зауважує: "За ці два дні було багато різноманітних заходів і літературні читання, і мистецькі діалоги, з яких ми відкрили для себе багатьох талановитих харків'ян  - Миколу Моха, Люцина Хфорост, Ганну Ярмиш, кобзаря Святогіра. Звичайно, до цієї події доклалося багато людей, але найбільше - ця дивовижна ВікторІя Склярова із Харкова, яка зуміла організувати нам дуже багато зустрічей. 

І як зазначила Вікторія Склярова на Фейсбуці: "Ви робите важливезну справу, і ваш візит став найпотужнішим відлунням Книжкових толок. Його відлуння почалось - нашими відгуками, публікаціями, радіо- і телепередачами, а далі втілиться у прозу і поезію, скульптури і картини... у розповіді наші онукам, праонукам...Так step by step ми творимо історію... наше світло розвиднює темряву, і так буде вічно...

Друзі-харків'яни телефонують, дякують, обмінюємось враженнями, планами, ідеями - потужнє відлуння спільно втілимо у добрі справи на славу України!"

Головна організаторка поїздки Люба Хомчак дякує за фінансування на поїзку Львівська обласній державній адміністрації.

Галина Фесюк, член правління Української асоціації письменників Західного регіону,

головний редактор Інтернет-порталу "Моя Жовківщина"

Зображення
Зображення
Коментарі