Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

У Львівській духовній семінарії Святого Духа відбувся перший фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes».

У Львівській духовній семінарії Святого Духа відбувся перший фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes».

Як зазначили ведучі, з латинської мови назва фестивалю перекладається «до джерел».

Організовуючи фестиваль, семінаристи поставили собі на меті представити пісенну спадщину Церков Київської традиції, яка прославляє Господа у піснеспівах та висвітлює красу київського літургійного благочестя, що об’єднує Церкви Володимирового хрещення.

Виступ дев'яти семінарійних хорів УГКЦ та ПЦУ з Тернополя, Ужгорода, Львова, Дрогобича на Першому фестивалю семінарійних хорів у Львівській духовній семінарії Святого Духа справив на глядачів неабияке враження, що супроводжувалося бурхливими оплесками.

Недаремно ж кажуть, коли співає церковний хор, радіє душа, а коли співають у хорі богопосвячені семінаристи, які згодом стануть священиками і предстануть перед престолом для служіння Богові і людям із словом Божим, розкривається і плаче сльозами радості Небо, бо істинне слово проникає через спів у душі людські. І це правда.

На завершення, із словами подяки та сподіваннями на масштабнішу участь хорів, до присутніх звернувся ректор ЛДС, о-др. Ігор Бойко, зазначивши, що до організації свята прикладено багато зусиль, але вони як і спів на славу Божу, славу українського народу. о.Ігор також подякував усім за присутність та сказав, що цьогорічний фестиваль буде традиційним і доброю нагодою, щоб збиратися знов і знов

Після сьогоднішнього фестивалю, серце раділо, а душа наповнена піснеспівом хористів, переповнювалась спокоєм і любов'ю, і дуже хотілося ці моменти закрити на ключ у своїм серці, щоб найдовше притримати під замком..
У фестивальному дійстві взяли участь хори семінарій, які виконували по три твори на церковну тематику київського літургійного благочестя.. Їх спів у храмі семінарії звучав неперевершено.. Здавалося, що глядачі чули аромат божественного розалію, бо як можна прокоментувати їх бурхливі оплески за кожним номером?!.. Прекрасний високодуховний концерт надовго залишиться у серці глядачів. Тому тут так і хочеться написати:

Пісня, мов струни душі,
голосом неба ЗВИВАЛАСЬ,
а в серці теплом розкривались
сакральні мотиви землі.
Хотілось любов'ю зійти,
сонячним стати світлом,
і співати, мов пташка літом,
коли день під покровом краси.
Проникали слова в глибину,
лопотіла вітрилами пісня,
її полиск до неба рознісся...
Мабуть, чули у Божім саду!

"Пісня душі". Галина Фесюк, 2019

Як сказав ректор Тернопільської Вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого УГКЦ отець Іван Римар, якому передали естафету проведення фестивалю на другий рік, "Сьогоднішній Перший фестиваль семінарійних хорів, це глибоке пережиття релігійної традиції, це те що робить нас високолуховними українцями".

Завершуючи духовно-культурний захід, ректор Ігор Бойко за участь у Першому фестивалі семінаристських хорів нагородив Подяками кожний колектив в особі регента чи художнього керівника хору..

Що ж, файне місто Тернопіль перейняли естафету і наступного 2020 року хори поїдуть туди.. А нам, глядачам, залишається лише очікувати на нові проекти львівських семінаристів..

Автор матеріалу: Галина ФЕСЮК

Фото - мої і з сайту ЛДС

Зображення
Зображення
Коментарі