Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Хто і як заробляє на бюджетних закупівлях?

Автор:  Голінка Остап

Коли українці читають в інтернеті та спостерігають в телевізорі як в Києві крадуть наші гроші, десь в провінції, тихо і без зайвого шуму, «дерибанять бабки» щирі патріоти та ревні християни. Керуючись народним прислів’ям, що ласкаве теля дві матки ссе, вони як і при Кучмі, Ющенку, Янику, а тепер Порошенку – і далі удосконалюють корупційні схеми, що збагачують їх та їхні родини… Ми продовжуємо цикл розслідувань щодо монопольних змов, корупційних діянь, тіньових схем, економічних зловживань, непотизму (кумівству) в державному управлінні та місцевому самоврядуванні. Неодмінно з’ясуємо, як вдається так шикарно жити очільникам областей, районів, міст та сіл України за мізерну зарплату чиновників… І розпочинаємо з найбільш патріотичної, свідомої, релігійної області України – Львівщини! Впевнений, що структури які здійснюють моніторинг та нагляд відносно закупівлі товарів і послуг за кошти держави та органів самоврядування, зобов’язані володіти інформацією про діяльність ПП «Дельта – Продзахід».

І знати, хто є  засновником цього приватного підприємства, а ще краще – кінцевим бенефіціаром… Про всяк випадок інформуємо, що господарями вищезгаданого комерційного утворення є чоловік і дружина – Олексій та Олеся Калашники. Також їм належить ПП «Еко – Дари» та ТОВ ТД «Вікторія – Клас». Окрім того,  Калашники здійснюють активну діяльність як фізичні особи-підприємці. Віднедавна до них приєдналась і донька – Вікторія Калашник. Ще кілька років тому їм допомагала сестра Олесі Калашник – Оксана Наконечна, яка у свою чергу є засновником та керівником ТОВ «Софія-Захід». Та і цього виявилось недостатньо! Тож два роки тому до цієї підприємливої сім’ї долучилась Ліліанна Синишин з села Великі Глібовичі Перемишлянського району Львівської області. Також сім’ї Калашник допомагають освоювати кошти платників податків такі бізнесові структури, як ПП «Західекопродукт». Керівник підприємства Оксана Попович ще й зареєстрована як фізична особа – підприємець. Іншим партнером Калашників є ПП «Західно – Українська Торгова Компанія «Агро – Прод» під керівництвом Тараса Малая.

Цікаво, що кінцевим бенефіціаром даного підприємства (34%) є Василь Марочканич – голова села Великі Глібовичі Перемишлянського району. Подейкують, що пан Василь має всіляку підтримку від голови Перемишлянської районної державної адміністрації Володимира Танчина та голови Перемишлянської районної ради Романа Андрусишина. І от такий «випадковий» збіг, що соратниця Калашників Лілія Синишин родом з того ж населеного пункту де «править» Василь Марочканич… А ще з того ж села і ПП «Савкрай» – теж один із активних учасників тендерів! Як казав один кацап: «Совпадения? Не думаю!» Зрозуміло, що сім’я Калашників не є самостійним гравцем в закупівлі товарів і послуг за кошти держави та органів самоврядування. Хто хоч трохи уявляє як працюють системи державного управління та місцевого самоврядування, добре знає – коли і до кого потрібно «підійти» та з ким і як треба «поділитися» аби мати шанс виграти тендер… Зацікавленим людям та їх замовникам – відкрита та чесна конкуренція не потрібна! Тому у тендерних документаціях приписуються такі положення щоб позбавитись конкурентів, отримуючи преференції ще на початку конкурсів!

До прикладу, коли ти заздалегідь знаєш, які вимоги будуть висуватися до учасників тендеру. Або ще краще… Коли саме під тебе приписують умови та перелік необхідних документів що слід подати на конкурс. В чому, як кажуть – «фішка»? А в тому, що твої люди, які готують тендерну документацію, добре знають, що ти вже маєш необхідні документи а твої конкуренти навіть не здогадуються про їх існування. Наприклад, наявність сертифіката на систему управління безпечністю харчових продуктів, листа авторизації, акту перевірки органами держспоживслужби. Всі ці вимоги (і не тільки) готувалися з метою перемоги конкретних комерційних структур! А також їх сателітів, фізичних осіб – підприємців, які «роблять вигляд» що конкурують з ними на відкритих торгах, а насправді разом освоюють бюджетні кошти. З цього приводу нами готуються відповідні повідомлення про порушення законодавства в галузі публічних закупівель, конкуренції та зловживання службовим становищем.

Під час інших розслідувань ми розглянемо схеми організаторів торгів а саме: Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи», відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради, відділу освіти Жидачівської РДА, відділу освіти Новороздільської міської ради.  Можливо, дані структурні підрозділи органів державного управління та місцевого самоврядування дійсно турбуються про якість продуктів, які закуповують за державні гроші та кошти місцевих громад і ретельно дотримуються законодавства щодо постачання продуктів харчування, але про це ми дізнаєтесь з наступних публікацій…

Автор: Остап Голінка  Скопійовано з сайту: www.chb.in.ua

Зображення
Коментарі