Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Федора Стригуна і Таїсію Литвиненко виставлять з театру ім. Марії Заньковецької

27 листопада усі сторінку театрального бомонду України облетіла прикра новина, що надійшла із Львівського театру ім.Марії Заньковецької про те, що Народний артист України, актор і головний режисер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун ввечері, після закінченні вистави "Криза" заявив, що дирекція театру надіслала йому «лист щастя», в якому повідомляє, що контракт з ним продовжено не буде…55 років служив цьому Театру.

Цього ж дня Фейсбук ряснів коментарями. Один з яких написала редактор "Моя Жовківщина" набрав більше 400 лайків. В ньому , зокрема, йдеться: "У мене виникає запитання до очільників галузі культури: невже совість не мучить, чи її просто нема, щоб переважала безпрофесійність і без грамотність.. Та навіть у найгірші часи в Україні кожний чиновник розумів, що викидати зі сцени на вулицю треба бездарів, алкоголіків і аморальних, а не цвіт нації - людей найвищої інтелігентної сфери - акторів, музикантів, співаків, мистецтвознавців, культпрацівників.. Чи ви, шановні, думаєте, що вам Бог простить.. Невже нікому просто встати і сказати: " Я не буду очільником галузі культури як не захищу Федора Стригуна.." Боже, подивися, що робиться.. Так виглядає, що тепер в Україні вчити музики будуть ті, хто пальцями по валізі із взятками тарабанять.. Жах, що робиться..Ганьба!" 

А любов Павляк написала:: "Ну це вже повне самодурство! Корифея театрального мистецтва Федора Стригуна на руках треба носити, а не виганяти з театру... Наплювали людині в душу. Ганьба! Автора цього листа треба гнати в шию, якщо не відкличе цей лист і не вибачиться перед великим АКТОРОМ!"

Були коментарі - поради, де поціновувачі творчості Ф.Стригуна писали що йому потрібно зробити. 

Більше сотні інших коментарів охоплені виразними обуреннями, на які дирекція театру дала своє пояснення:

"25 листопада 2019 року головний режисер ДП «Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької», народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка Федір Миколайович Стригун отримав офіційного листа від дирекції театру, у якому йому було повідомлено, що 29 грудня 2019 року буде припинена дія контракту, укладеного із ним 14 грудня 2016 року. Причиною припинення контракту є закінчення терміну його дії.  Так само дирекція театру не планує продовжувати в повному обсязі контракту із народною артисткою України Таїсією Литвиненко. Термін дії її контракту спливає 29 грудня 2019 року. 

Дирекція театру наголошує, що не йдеться про повне припинення співпраці театру ім. Марії Заньковецької ані з Федором Стригуном, ані з Таїсією Литвиненко. Пану Стригуну запропоновано оформити співпрацю з театром на основі цивільно-правової угоди, а також дирекція театру пропонує йому постановку вистави на його власний вибір. 

Щодо Таїсії Литвиненко, то їй запропоновано перейти на 0,5 ставки, адже така форма співпраці відповідає її актуальній зайнятості у репертуарі. 

Наголошуємо, що таку форму співпраці театр практикує з всіма нашими вельмишановними корифеями. Для прикладу, з народними артистами України Богданом Козаком та Борисом Мірусом. 

Хочемо особливо наголосити на тому, що контрактна система довела свою ефективність та життєздатність не лише у театральній сфері і не лише за кордоном, а й активно використовується в Україні в інших сферах зайнятості. 

Саме контрактна система дозволяє театрам, зокрема – і нашому, оновлюватися, залучати нові, свіжі, молоді сили, запрошувати нових режисерів та акторів. Саме така політика дозволить театрові оновитися, рухатися уперед. А, як казав геніальний український режисер та реформатор театру Лесь Курбас, рух  – принцип Всесвіту.

Водночас велика повага до корифеїв театру, людей, які віддали служінню йому не один десяток років, змушує нас поряд із пошуком нових сил шукати форми співпраці, які дозволили б поєднати на одній сцені кілька поколінь, які навчатимуть та доповнюватимуть одне одного. 

Дирекція театру щиро сподівається, що компроміс буде знайдено, відповідно – конфлікт буде вичерпано. 
На превеликий  жаль, теперішнє законодавство покладає на керівника театру одноосібну відповідальність за усі рішення, зокрема і найболючіші: кадрову політику.

Проте запевняємо, що усі рішення, навіть найнепопулярніші, продиктовані лише турботою про майбутнє театру. 

Наголошуємо також, що НАУД Театр ім. М. Заньковецької, за наявності вакансій у складі професійних творчих працівників, проводить відкриті конкурси на заміщення вакантних посад, де рішення приймають незаангажовані члени об’єктивної конкурсної комісії.

Національний театр імені Марії Заньковецької продовжує працювати для свого глядача та щиро сподівається на розуміння".  

Із сайту Гал-інфо

" 26 вересня, в театрі пройшла вистава "Украдене щастя", по завершенню якої її режисер-постановник та головний режисер театру, Федір Стригун вийшов на сцену із промовою, в якій повідомив про те, що Ярослав Кіргач зіграв свою останню роль в театрі у зв'язку з непродовженням контракту.

Актори виступили на захист Ярослава Кіргача.

25 листопада, на Камерній сцені Національного театру ім. Марії Заньковецької відбувся конкурс на заміщення вакантної посади актора драми вищої категорії. В якому на колишнє місце Ярослава Кіргача взяли актора Івана Довгалюка.

28 лисчтопада в прес-центрі Гал-інфо відбудеться Прес-конференція Федора Стригуна та Таїсії Литвиненко .

Зображення
Коментарі