Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

У Львові відбувся круглий стіл на тему «Сакральна спадщина Княжої України: повернення до історичної правди».

У середу, 11 грудня 2019 року, в приміщенні ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури відбувся круглий стіл на тему «Сакральна спадщина Княжої України: повернення до історичної правди».

Доповідачами виступили Андрій Комарницький і Богдан Зятик, модерував подію Андрій Салюк.

Зокрема, під час круглого столу говорили про українські ікони, мощі святих, останки князів, рукописи, та інші реліквії Княжої України, які в різний час вивезли за кордон і досі не повернули в Україну.Також підняли проблематику неправдивого висвітлення історичних фактів, фальшування та переписування історії України, зокрема московітами і в контексті сакральної спадщини України.

Серед іншого обговорили і проблему знищення святинь та історичних артефактів Княжої України, та шляхи збереження та популяризації сакральної спадщини Руси-України.

Однією з причин для проведення такого круглого столу, став вихід книги «Святині Княжої України» у вересні 2019 р. у видавництві «Свічадо», авторами книги є Андрій Комарницький (кандидат мистецтвознавства, співзасновник іконописного об’єднання «Алімпій») та Богдан Зятик (викладач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв).

Ініціатором проведення круглого столу є голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури – Андрій Салюк

Круглий стіл відбувся за участю провідних науковців, істориків, архітекторів, археологів, іконописців, музейників, пам’яткоохоронців та мистецтвознавців, які спеціалізуються на дослідженні сакральної спадщини Княжої України.

Галина Фесюк

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі