Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Водохреща на Розточчі - в селі Солуки!

Кожного року на Йордан Розточівські джерела освячуються двічі - Духом Господнім і природою. Навіть свята літургія з нагоди Водопосвяття біля джерел відбувається особливим чином, адже тут, навколо, живуть пташки, звірі, ростуть дерева і кущі. Вони ж не лікуються в лікарнях, а лише - джерельною водою.

Сьогоднішнє Водопосвяття на березі озера в селі Солуки, що на Яворівщині зібрало сотні християн.

Цей культурно-духовний захід, організований місцевою громадою разом із сільським головою пані Іриною Перун та найактивнішим священиком-капеланом отцем Андрієм Дудою, став одним із наймасовіших на Львівщині...Хоч він вже давно є відомим по усій Україні, але тільки сьогодні багатьом вдалося вперше стати його учасниками.

До проведення заходу долучилась ЛОДА та Яворівська РДА, 58 будинок офіцерів на чолі з начальником полковником Віталієм Провозіном, арт директор Ілля Лазоркін, ведучі Роман Метельський та Зоряна Ханькова.

Щодо організації, зазначу, все було добре продумано до дірбниць. Найперше - транспорт. Вправний водій Ігор на наше запитання: "Так виглядає, що першим рейсом їдемо з вами лише втрьох? " На що водій весело відповів: "Так! Але я не можу підвести організаторів, тому повинен привезти людей на захід вчасно і скільки б не було". І це вражає. Отож ввічливість розпочалась із транспорту.

Святошну Літургію на Водопосвяття розпочало декілька священиків на чолі з місцевим парохом о.Богданом, капеланом отцем Андрієм Дудою та священиками о.Михайлом Дулькою і о.Ростиславом..

Навколо зібралося сотні християн, в тому числі представники обласної та місцевої влади, та найголовніше, приїхало багато гостей - учасники бойових дій і міжнародні військові партнери США, Канади, Польщі, Литви.

Захоплюючий парад вертепів, виступи фольклорних колективів, колядки біля ватри, на святошній сцені, які виконували всі, навіть, діти; вражаючим виступ дитячого оркестру, який присутні зустрічали бухливими оплесками, а також неперевершене виконання колядок Софії Федини.

Особливої уваги заслуговують військові волонтери - десантники із вісімдесятки, які приготували на польовій кухні куліш та смачний гарячий напій із сухофруктів для всіх присутніх ... Спілкуючись із захисниками, котрі роздавали смачний куліш, ще раз переконуюся - вони, наче янголи Господні для України: треба йти захищати українців - йдуть на передову; треба нагодувати кулішем - приїхали і готують... І це вражає: жодного невдоволення, і хоч на дворі не тепло, від військових лише неперевершений позитив.

Після посвячення води багаточисельні відвідувачі Йорданського Водопосвяття у Солуках, насамперед захисники і гості з різних країн, ринули в озеро, яке також посвятили священики.

Приємно вразила добре облаштована купіль: Хрест у відповідно неглибокій воді, в десяти метрах від берега ...
А Йорданська вода та ще й на Розточчі - холодна, але цілюща.. Чиста.. Навколо туманна погода..І величезна черга охочих окунутися в Богопосвячену воду.."

- Христос ся Хрещає! - Розносяться святошні слова. І здається, небо розкривається..

Час від часу лунають салюти з козацької гармати..А благодійний аукціон проводить чудовий ведучий Роман Метелький.

Куди не оглянешся - звідусіль лунають колядки і дивляться на нас обличчя військових ...із картин. Цю виставку "Коляда в зоні ООС", яка експонувалася на Водохрещі у Солуках, привіз отець Андрій Дуда ..

Що ж! Щиро дякуємо сільському голові пані Ірині Перун і отцю Андрію Дуді, працівникам культури Яворівщини за прекрасно організований захід духовності і культури.

Як сказав військовий із Рівне, десантник Андрій: "Я на такому фестивалі вперше, але відтепер ще більше хочу жити на Львівщині - тут можна збагатитися духовно і фізично" .

Христос ся Рождає!

Матеріал: журналіст Галина Фесюк
Фото: Юрій Кархут

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі