Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

13 березня 2020 року Юрію Андруховичу - виповнюється 60.

13 березня 2020 року Юрію Андруховичу - виповнюється 60.

Інтернет-портал " Моя Жовківщина" вітає письменника з ювілеєм.

Так, знаю, що його творчість - дискусійна. Але не в лані якісної чи не якісної літератури, а в тому що автор пише в есеїстиці чи в інших творах, які, не одному з нас потрібно осмилити і ще раз перечитати.Тому Юрій Андрухович справив великий вплив на сучасну українську літературу.
Його трактують як одного з головних українських письменників-постмодерністів. Хоча сам Андрухович скептично ставиться до терміну «постмодернізм».

Юрія Андруховича знають в багатьох країнах світу Європі, але не дуже читають в Україні. Принаймні, він - один із небагатьох українських авторів, книги якого можна знайти в книгарнях європейських країн.

Його твори перекладалися й видавалися у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Хорватії, Румунії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Румунії, Сербії, Словенії, Болгарії, Македонії, США, Швеції, Іспанії, Росії, Австрії тощо. Він був відзначений нагородами й преміями – але переважно за кордоном.

Хоч мені й не дивно, адже перебуваючи у Швеції у 2015 році, та поспілкувавшись з українською громадою у Стокгольмі, зрозуміла, що вони більше знають про Андруховича аніж ті хто приїхав з україни у складі української делегації.

Автор статті: Галина ФЕСЮК
Фото з Інтернету

Сьогодні додаю сюди прекрасну статтю Петра Кралюк – голови Вченої ради Національного університету «Острозька академія», професора, заслуженого діяча науки і техніки України про Юрія Андруховича.

https://www.radiosvoboda.org/a/30484532.html

Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі