Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Жовква відзначає Різдвяні свята.

Програма святкувань

Для «Моя Жовківщина» Галина Фесюк
Різдвяні свята на Жовківщині кожен відзначає по-особливому. Протягом 6 січня жовківчани готують Святу вечерю. Жінки, як правило, не ходять по сусідах.

А ось 7 січня – Різдво, одне із найбільших свят вроці. В Жовкві є церква Різдва Христового. Отож 7 січня о 00.00 год відбудеться святошна Літургія з Литією у Василіанському монастирі.

Родзинкою святкування зимових свят у Жовкві стане «Різдвяна коляда у Жовківському замку». До речі, ця ініціатива – проведення такого роду колядування - директора Жовківського державного історико-архітектурного заповідника Володимира Герича, цього року вже вдруге проводиться в замку. Планується смажений баранчик, пампушки і море цікавих фольклорних сюрпризів.
7-8 січня маленькі колядники будуть відвідувати господарів і звіщати колядками радісну новину про народження Ісуса. А тим часом у закладах культури будуть проводитися конкурси колядок та щедрівок. .

9 січня - Степана. Священики будуть вітати усіх Степанів і Стефаній у храмах на святкових Літургіях з іменинами.

14 січня – на Василія – маленькі посівальники підуть по домівках із віншуваннями , в яких будуть звучати найкращі вітання з Новим роком та побажання, як ось «коноплі під стелю, льон по коліна, щоб вас хрещена голова не боліла». У цей день з’їжджаються звідусіль з діточками до батьків жовківчани аби маленькі могли собі насіяти калачів, рогаликів та копійчину.

19 січня – на Водохреща у всіх храмах Жовківщини відбудуться святошні Літургії та Водохреща. В смт. Куликів – купання на Водохрещу.
Окрім того, 20 січня в смт. Куликів відбудеться вже традиційний фестиваль колядок, в якому візьмуть участь хорові колективи Куликівщини.

- Різдвяні свята на Жовківщині – це одні із найбільших святкувань. У закладах культури району відбуваються масові заходи, жовківчани ходять один до одного в гості, а Дідух , Коляда, Водохреща і Щедрівка не лише об’єднують усіх, а й додають до кожного серця голос Різдвяного передзвону.
.

Зображення
Зображення
Коментарі