Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Дублянська коляда із Звіздарем Новаком

13 січня 0 16.00 год в м.Дубляни відбулася Велика Коляда, а точніше фольклорно-мистецька програма «Від хати до хати йдемо колядувати…», яка зібрала значну частину жителів міста та навколишніх сіл на центральній площі Дублян. Захід організований і насичений цікавинками та частуваннями головою міської Ради Василем Поповичем та директором Народного дому м.Дубляни Оксаною Пасірською.

Ще до початку заходу сходилися дублянці, кожен із гарним різдвяним настроєм. Окрім цього на площу приїхав великий віз із парафіянами та священиком о.Іваном Сасом (храму Успіння Пресвятої Богородиці, УПЦКП), налагоджений гостинцями та різдвяними почастунками.

Ведуча Оксана Пасірська (директор Народного дому м.Дубляни) розпочала Різдвяне дійство із привітань та побажань добре провести час, колядуючи усі разом. Відкрив програму Народний хор «Відродження НД м.Дубляни (кер. Наталя Федина) колядою «Бог Предвічний», виконавши, окрім неї, ще декілька колядок.

Із привітальним словом та новорічною посіванкою звернувся до жителів міста Василь Попович. Він побажав присутнім веселої коляди, щедрого нового року, достатку та миру у кожній родині:
- Сію на вас пашницею, щоб були ви з паляницею,
Посіваю вас добром, на многа літ і на любов.
Скільки сіна у загаті, будьте на любов багаті,
Жийте в мирі і любові, будьте радісні й здорові.
Сію, сію, посіваю, з Старим новим роком вітаю.
Христос Рождається!

А яка коляда без вертепів?! Першими чудове Різдвяне дійство – народження Ісусика - показав молодіжний вертеп (кер Олексій Леонов) храму Успіння Пресвятої Богородиці (УПЦКП), опісля – вертеп катехиточної школи (кер. о.Павло Заболітний) храму Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ). Оригінальні яскраві костюми, актуальний зміст слів та акторська майстерність учасників Вертепів підняла Різдвяний дух у глядачів, які не шкодували аплодисментів, і які так чисельно заповнили міську площу.

Авторським Різдвяним віршем привітав дублянці мешканець міста Євген Пушнцицький.

А вокальний ансамбль дівчат «КОНСОНАНС» Дублянської ЗОШ ІІІ ст..виконав ряд нових та традиційних колядок.

Окрасою свята став відомий у Західній Україні Звіздар Богдан Новак, у виконанні якого сотні вирізьблених та кованих Різдвяних Звізд. До речі, одна з них – трьохметрова встановлена у м.Дубляни біля каплички. пан Богдан привітав жителів із Різдвяними та Новорічними святами, а також розказав про свої творчі напрацювання та плани - виготовлення Різдвяних Звізд.

І ось на дублянську сцену вийшла довгоочікувана Маланка, яка відтворила прекрасне драматичне дійство. У складі Маланки – викладачі та інші працівники дублянської дошкільної установи №1. А це ж саме на них чекали так довго глядачі, адже ведуча ще на початку оголосила про те, що Маланка принесла із собою смачний сюрприз. І цим сюрпризом стали справді смачні почастунки – пампушки, солодощі, фрукти, а на розігрів – гаряче вино.

Маланка частувала присутніх, а на сцені вже колядували Народні артисти України Василь Марценяк і Галина Сидоренко.

Над містом – темніло, а високо в небі з’явилася яскрава новорічна зіронька, краще сказати Різдвяна звізда.

- Небо і земля, небо і земля
Нині торжествують.
Ангели й люди, ангели й люди
весело празнують.. – колядували, повертаючись з площі міста додому дублянці.

Зображення
Коментарі