Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Пам''ятник Битві народів. До Міжнародного дня пам''яток

Це дуже цікаво. Кожна країна світу має оригінальні памятки архітектури. А чи знаєте, що в Німеччині встановлений пам''ятник, який важить 300 000 тон?

За матеріалами Вікіпедії, Пам''ятник Битві народів (нім. Völkerschlachtdenkmal) — одна з головних визначних пам''яток Лейпцига і найбільший пам''ятник Європи.

З 16 по 19 жовтня 1813 під Лейпцигом відбулася так звана Битва народів. Коаліція російських, австрійців, пруссаків і шведів розбила французьку армію Наполеона Бонапарта в ході визвольних війн. До початку Першої світової війни ця битва вважалася найбільшою в історії.

Фундамент пам''ятника, зведеного за кресленнями берлінського архітектора Бруно Шміца, був закладений 18 жовтня 1898. Урочисте відкриття відбулося в 1913 р., до сторіччя Битви народів. Ініціатором проекту був Клеменс Тіме, голова Німецького союзу патріотів і магістр Лейпцігської масонської ложі. Фінансування здійснювалося за рахунок спеціально організованої лотереї і пожертвувань.

Пам''ятник Битві народів розташований в центрі поля битви. Висота пам''ятника 91 м. Від основи до верхньої оглядової платформі ведуть 500 сходинок. З недавніх пір є два ліфта, що піднімаються до середньої оглядової платформи на висоті 57 м. Всередині пам''ятника розташований «Зал слави», на стелі якого зображені 324 вершника майже в натуральну величину. У залі стоять чотири статуї «поминальників» висотою 9,5 метрів, що уособлюють чесноти: хоробрість, силу віри, народну міць і самовідданість.
Інтер''єр внутрішнього залу пам''ятника

Фігура біля основи пам''ятника зображує архангела Михайла, що вважався захисником німецьких солдатів і в багатьох інших битвах.

У безпосередній близькості від пам''ятника знаходиться камінь Наполеона. На цьому місці 18 жовтня 1813 Наполеон розташував свою ставку. Монумент і камінь Наполеона нерідко вважаються частинами загального комплексу, присвяченого Битві народів.

Деякі автори пов''язують конструкцію пам''ятника з масонською ідеологією. На їхню думку, при його створенні за основу була взята планування Храму Соломона — Притвор, Зал і Свята святих. Присутні і безліч інших символів масонства.

За часів НДР влада подумувала знести пам''ятник, який їм здавався прославлянням німецького націоналізму (у 30-40 роках нацисти широко використовували цей меморіал у пропагандистських цілях). Але врешті-решт він був залишений як символ «російсько-німецького братства по зброї». Тим не менш, жодних заходів щодо його збереження не робилося. У 2003 р. почалися роботи з відновлення монумента, які повинні завершитися до його сторіччя в 2013 р. Витрати на відновлення, за прогнозами, складуть близько 30 мільйонів євро. Джерелами фінансування є фонд «Пам''ятник Битві народів», земля Саксонія, місто Лейпциг та пожертвування.

Закладка: 18 жовтня 1898
Відкриття: 18 жовтня 1913
Висота: 91 м
Висота внутрішнього залу з куполом: 68 м
Фундаментна плита: 80 х 70 х 2 м
Кількість фундаментних паль: 65 шт.
Кількість ступенів до оглядової платформи: 500 шт.
Ширина п''єдесталу: 126 м
Маса: 300 000 т
Використано кам''яних блоків: 26 500 шт.
Використано бетону: 120 000 м ³
Вартість: 6 мільйонів золотих марок

Зображення
Коментарі