Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Відкритий семінар "Культурна спадщина у Жовківському районі" відбувся

18 квітня 2013 року у районному Народному Домі відбувся відкритий семінар "Культурна спадщина Жовківського району", присвячений Всесвітньому Дню охорони пам’яток історії та культури.
Семінар відбувся за участю голів осередків районного товариства УТОПІК, працівників культури та ДІАЗу у м.Жовква, громади Жовківського району. На жаль. на зустріч не прийшли запрошені депутати районної та Жовківської та міської ради, представники Рембуду. Очевидно для них пам’ятки, як надбання українського народу, не мають ніякого значення.
Семінар відкрила головний спеціаліст Галина Фесюк. Вона привітала учасників із святом та оголосила програму семінару.
Далі в програмі учасники семінару послухали виступ заступника директора з науково-реставраційної роботи ДІАЗ у м.Жовква Михайла Кубая "Бережімо старовину". Виступаючий розповів про Міжнародні та вітчизняні організації, завдяки яким у 2000 році був прийнятий Закон «Про охорону культурної спадщини». В Україні на стороні Закону в першу чергу виступила громадська організація Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, районна організація якого й сьогодні активно розвивається у Жовківському районі. Як також величезну подвижницьку працю в напрямку збереження старовини склала районна громадська організація «Світло культури». Михайло Володимирович також розповів про важливість наукової реставрації пам’яток та величезні втрати пам’яток за роки радянського часу і сьогодні у період Незалежності України.
Про пам’ятки культурної спадщини Жовківського району розповіла головний спеціаліст відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк. В свою чергу вона зазначила, що цього року в районі вперше розроблена районна Програма збереження Охорони культурної спадщини Жовківського району на 2013-2015 роки, а також План заходів збереження пам’яток історії, культури, мистецтва та археології на 2013-2015 рр. Вона також продемонструвала фото презентацію об’єктів культурної спадщини, зібрану спільно із культпрацівниками району, коментуючи для глядачів стан і місце їх розташування.
Про "Військові поховання Жовківського району" розповів науковий співробітник ДІАЗу у .Жовква Роман Гречух. Він також представив презентацію досліджень та фото фіксацію актів вандалізму та наруги над похованнями у Жовківському районі. яку вони проводили разом з Давиденком Антоном.
На завершення семінару Михайло Кубай від імені правління ДІАЗу вручив Подяку за шанобливе ставлення до пам’яток жителю міста Жовкви Козакевичу Ю.С. «Саме цей чоловік, власник будинку-вілли по вул.. Львівській показав яскравий приклад любові до старовини, до пам’яток, до відтворення їх і збереження. Адже придбавши віллу, і не будучи архітектором, власник відчув красоту архітектури, мистецьку та історичну привабливість будівлі, тому не перетворив цей будинок на «сучасний модерн», а від реставрував наближено до оригіналу. За це йому велика шана і подяка» - сказав Михайло Володимирович.
Участь в роботі семінару взяли й священики міста Жовкви. Цікаво, що під час обговорень, у слухачів виникало багато запитань. Наприклад, «Чому не виділяється фінансування на збереження пам’яток», «Як зберегти без грошей те, що втрачається», «Як навчити молодь не робити наруги над пам’ятками», «Чому у школах не має уроки по збереженню пам’яток», «як навчити населення оберігати старовину», «Де можна придбати каталоги пам’яток Жовківського району».
Організатори семінару - відділ культури і туризму ЖРДА та Державний історико-архітектурний заповідник у м.Жовква дали відповіді на поставлені запитання та пообіцяли і надалі проводити подібні заходи з відповідними групами населення, в тому числі з молоддю.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі