Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Що робити, щоб розвивати туризм на Жовківщині?

На сьогоднішній день у сфері туризму у нас є дуже багато проблем, які потрібно серйозно виголошувати на всіх рівнях. Проте, основні проблеми окреслюються з таких міркувань:

— По-перше, сталий розвиток туризму на Жовківщині неможливий без стратегічного планування на державному рівні. На жаль, вже три роки ми живемо без загальнодержавної програми розвитку туризму. І сьогодні дуже важливо створити такий механізм нової програми, який би забезпечив активну участь усіх зацікавлених органів центральної та місцевої влади. Навіть та програма на місцевому рівні, яку маємо, і план заходів із розвитку туризму, без фінансування важко впроваджувати у життя.

По-друге, інструментом для розвитку туризму на Жовківщині може стати активна договірна співпраця ТІЦів та турагентів із сусідньою Польщею. Тоді ми зможемо розвивати в''їзний і виїзний туризм.

А по-третє, обговорювати питання туризму варто у розрізі бізнесу національного масштабу, успіх якого ґрунтується на правильно вибудуваних схемах співробітництва підприємницьких структур, місцевої та центральної влади.

По-четверте, високою повинна бути самосвідомість органів місцевого самоврядування щодо розвитку туризму. Погляньмо, наприклад, що робиться у м.Жовкві? Маємо міський ТІЦ, який повинен стимулювати чи заохочувати туриста залишити в Жовкві гроші. Тобто не сидіти у літній сезон, теплу погоду, в офісі, а продавати свій продукт на площі міста. Більше того, міській владі варто запрошувати та заохочувати підприємців для продажі своєї туристичної продукції. Адже маємо ковалів, скульпторів, людей, які продають вироби із лози. Можна влаштовувати ярмарки-виставки туристичної продукції, що дуже заохочує туристів.

Такі заходи мали б ініціюватись знизу, і від сільських голів, наприклад, тих населених пунктів, де зосереджено найбільше туристичних атракцій, а це: Крехівська, Замківська, Потелицька, Деревнянська сільські ради, Куликівська селищна рада, Рава-Руська та Дублянська міська рада. На жаль, на місцевому рівні ані рекреаційний ані культурний туризм не розвивається завдяки ініціативі органів місцевого самоврядування.

Зрештою, маємо музей Леся Мартовича у Монастирку. Жаль, але місцева влада не те що не прикладається до його збереження, пальцем не ворухнуть, щоб власними силами у важкий фінансовий час вберегти ще ті експонати, які ледь дихають.

Отже, туризм на Жовківщині у всіх його проявах повинен розвиватися завдяки бажанню, адже всім відомо, "під лежачий камінь вода не потече".

А кожен фестиваль, який ми проводимо у районі, повинен супроводжуватися участю та ініціативою і самих мешканців, тобто вишивальниці, ремісники чи рукодільниці завжди можуть запропонувати свій виріб для реалізації туристу. До речі, у Європі, а тепер і гуцули навчилися, увесь свій крам готують до туристичного сезону ще зимою. Хіба це не добрий жест "купи мою річ і будеш пам''ятати мене довго"?

Таким чином, ми всі спільно будемо на Жовківщині розвивати культурний туризм, який стимулює осмислення культурного ресурсу району, а саме:

- стимулює продукування культурного продукту як туристичної пропозиції,
- підтримує автентичність і достовірність культурної спадщини,
- розвиває співпрацю пам’яткоохоронних інституцій, музеїв, туроператорів, бізнесу,
- розвиває свідомість громади через включення у формування власного образу і маркетингу району,
- формує нові форми і методи комунікації й дидактики,
- сприяє пошуку балансу між високою і масовою культурою,
- сприяє пошуку спільних інтересів, формування спільних стратегій різних галузей.

Культурний туризм – це престижний туризм. В Європі як благородний туризм він має давні традиції для переживання досвіду інших культур: так званий Ґран тур в Англії з 16 ст., чи Італійські подорожі (Й. В. Ґьоте). Це був ідеал подорожі з метою доповнення особистим досвідом освіти, розширення знань, переживання романтичних пригод. Думаю, такий напрямок туризму слід розвивати на Жовківщині

Галина Фесюк, головний спеціаліст відділу культури і туризму
Жовківської райдержадміністрації

Зображення
Коментарі