Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

В музеї «Жовківський замок» художня виставка Ігоря Гавришкевича

В музеї «Жовківський замок» відбулося відкриття художньої виставки митця Ігоря Гавришкевича зі Львова. Привітати художника зїхалися митці та музиканти , учні та друзі, а також поціновувачі справжнього мистецтва із Жовкви.

Виставку відкрила директор музею Софія Каськун, вказавши на унікальну можливість оглянути експозиційну виставку художника, поспілкуватися із відомим не лише в Україні, а й за кордоном автором картин - митцем Ігорем Гавришкевичем та, зрештою, поринути увисоке мистецтво, яке , погодьтеся, не так часто можна побачити в Жовкві.

Ігор Степанович Гавришке́вич народився 13 березня 1955 у с. Липовець Яворівського району на Львівщині — українських художник, громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України.

„Я малював з дитинства. Ще у школі це мені вдавалося краще, ніж учительці малювання. Не можу сказати, що інші предмети мені важко давалися, в мене було широке коло інтересів. Коли я вже ходив в Нагашівську середню школу і жив в гуртожитку, то поряд не було батьків, щоб сказати: „Вчися”. Я сам вибирав, що вчити більше, а що менше”.

З 25 березня 1997 — директор музею-заповідника «Личаківський цвинтар», який згодом зареєстровано як Львівське комунальне підприємство. Не зважаючи на майже 10-річний досвід роботи, він і досі важко переносить, коли ховають людей.

Проте, як директор музею-заповідника, Гавришкевич захоплений бажанням зберегти, впорядкувати цвинтар, надати йому мистецького звучання. Адже історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» є одним з найбагатших у мистецькому розумінні і найдавніших некрополів Європи та памяткою садово-паркового мистецтва ХІХ століття.

З вересня 2005 — доцент кафедри академічного живопису Львівської національної академії мистецтв (за сумісництвом).

З 23 серпня 2006 р - Заслужений діяч мистецтв України.

Учасник багатьох обласних, національних та міжнародних художніх виставок. Двічі відзначений дипломами міжнародних виставок. Мав персональні виставки у м. Львові. Найвідоміші твори: "Відпочинок" 1993 р., "Біля джерела", "Старий млин", "Двоє в горах" 1998 рр., "Спекотне літо" 2000 р., "Нічне сяйво на Шевченківській кручі", "Нічне світло на чужині" 2003 рр., "Між Сяном і Доном" 2004 р., "Сухі квіти" 2005 р., серія творів під назвою "Стежками Тараса Шевченка".

Отже Львівський художник і директор музею-заповідника “Личаківський цвинтар” Ігор Гавришкевич презентуваву м.Жовкві виставку живопису “Дух. Джерело. Воля” .

Як сказав на відкритті виставки Богдан Яців, проректор львівської академії мистецтв, «Домінантою живопису Ігоря Гавришкевича, що відразу впадає в око кожному відвідувачу виставки, — яскрава життєствердна помаранчево-жовта гама. Колір небесного світила й українського соняшника оживлює пейзажі, натюрморти, портретні композиції, архітектуру й роботи на історичну тематику. І на тлі цієї кольорової веселки, що його годі не зауважити, є й картини зі спокійнішими, більш стриманими барвами, які на контрасті з яскравими привертають до себе увагу, змушують до уважнішого споглядання» .
На виставку до Жовкви приїхав , здавалося, весь бомонд мистців Львова та інших областей. До привітального слова також запрошувались відомі митці та професори Львівської академії мистецтв Олег Мигита, Валерій Нестеренко, Василь Семенюк, Орест Матюк, Віктор Москалюк та інші.

Назвавши виставку “Дух. Джерело. Воля”, Ігор Гавришкевич підкреслив важливість ідейного наповнення свого життя і творчості. “На виставці я завжди дивлюся на свою творчість очима громадськості, друзів, мистецтво­знавців, щоб укотре зрозуміти у важливості переданих сюжетів». Ігор Гавришкевич також подякував усім присутнім за перегляд та запросив на чашку кави для продовження обговорення.

Оглядаючи виставку, хочеться подякувати художнику Ігорю Гавришкевичу, що обрав для своєї виставки наш Жовківський замок і Софії Каськун, за високий рівень організації. Адже , як сказав директор ДІАЗу у м.Жовква Володимир Герич, «Майстерність такого високого рівня митця повинна вразити кожну людину, яка поважає мистецтво і культуру».

Головний спеціаліст
відділу культури і туризму Жовківської РДА
Галина Фесюк

Зображення
Коментарі