Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Наш земляк з України (Равщина) Роман Мац пише з Америки.

Нью-Йорк дійсно місто в якому нерозлучна єдність складається з самих противоріч. Але в цій толерантній атмосфері вони перетворюються на гармонійні складники і виринає чудо яким дивується цілий світ. Я прожив більшість свого життя в Ню-Йорку, здобув у ньому високу освіту і все здавалось,що жив недалеко України, бо як казали українські радянські туристи українську мову можна було почути більше в "Downtown New York" ніж на Хрещатику у Києві. Матеряльні блага не були у нас в першому пляні. Заробляли тоді по 0.75 дол. на годину, жили на найвищих поверхах домів, бо місячна оплата за квартиру могла становити там 15.00 дол. Ми називали їх поїздами. Вхід звичайно був з кухні і тоді ішлось через всі інші кімнати аж до кінця. Ми були всі веселі і задоволені. З перспективи можна сказати, що наш націоналізм, наша туга і журба за "Неньку Україну" породжувала в нас силу для неї щось робити, так як ми це розуміли, але в загальному плекати нашу мову, культуру, а що найважнійше ми збирали по .50дол і по доляру на будову українських наукових інститутів при Харвардському Університеті. Злочинства між нашими дітьми не було. Ми про них дбали і давали їм зможність здобути найвищу освіту. Жінки щотижня робили під церквою вареники щоб її оплатити. Молодь належала до організайії СУМ або Пласт. Є потішним це, чи так має бути для любих провідників України, що наша молодь вступила глибоко в американське життя, але про Україну не забуває. Це вона кожної суботи прибувала до школи Українознавства. Дуже тішимось, що сьогодні і молодь в Україні всюди виступає в обороні своєї мови і культури. Як це смішно звучало, коли Президент Янукович вимагав від нас його вітати і рівночасно плюючи на все, що український народ у світі вважає за святе. Йому і його соратникам навіть тяжко збагнути, що це за діяспора і що вона дала і може дальше давати Україні. Українські збройні сили реорганізував вихований і вишколений в Америці Генерал Майор Кравців. Все військо в Україні про нього знає. Таких українців в діяспорі багато. Державним Вельможам в Україні нічого дивитись на північ о поміч. Є сила Діяспори яка може багато спричинитись до помочі реалізацій правдивих українських дій.

Р.С.
Так-так ,i Кравцов(до речi,давнiй друг Р.Маца) i сам наш постiйний дописувач амерiканський - Роман Мац багато чого зробили для Украiни у новiтнi часи...Але,усе було закладено саме тодi,авжеж,коли цi молодi хлопцi-"жили на найвищих поверхах"ню-йоркських домiв - з Амерiкою у своеi cвiдомостi i з Украiною у серцi...
Сергей Глущенко, Запоріжжя

Про нашого земляка
Roman D. Mac народився 26 квітня 1932 року в Західній Україні. Він пережив на початку Другої світової війни і приєднався до українським підпіллям у 1944 році. У 1948 році він приїхав в Західну Німеччину, а в 1950 році емігрував до Сполучених Штатів. Під час корейської війни, римський Mac служив в армії США. У 1960 році він закінчив Колумбійський університет зі ступенем бакалавра в галузі музики. Він і його дружина Анна мають двох дітей, Мотря і Андрій. У 1985 році його сім''я переїхала з Лонг-Айленда до Віфлеєму, штат Пенсільванія, де він, у співпраці з гітарою Martin відкрив приналежності підприємства з виробництва музичних інструментів.

Зображення
Коментарі