Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Майстер-клас з писанкарства в Народному музеї с.Деревня

Напередодні Великодніх свят в Народному музеї отця Маркіяна Шашкевича в с.Деревня відбувся майстер-клас із писанкарства, який провела львівська художниця, писанкарка Олена Гижа. Вона розповіла дітям про підготовку яйця для написання писанки, про вибір малюнка, про поділ поверхні для малюнку. А також розказала про історію створення писанки, про символи, які наносять на яйце.

В процесі роботи показала зразки української писанки, які виготовлялись на Івано-Франківщині, Львівщині, Хмельниччині, Житомирщині, Чернігівщині та інших регіонах України.

- Писати писанки потрібно з чистими думками і гарним настроєм. Людина, яка відтворює давні символи «запрограмовує» яйце побажаннями. – наголошувала пані Олена. Вона також відмітила, що діти із Деревнянської ЗОШ, які проходили майстер-клас, талановиті і щирі.

У майстер-класі також взяла участь член Шашкевичівської комісії при Інституті Українознавства нащадок роду Крушинських, що жили в с.Деревня, Ірина Дутковська, яка стала однією з ініціаторів створення музею в с.Деревня.
Захід проходив з ініціативи завідувача Народного дому с.Деревня Мирослави Мандрик. Вона розповіла, що за переказами, колись люди свято вірили, що писанки мали чудодійну силу.

- Перш, ніж будувати хату розфарбовані яйця закопували у тих місцях, де мали бути кути. А щоб в хату не вдарив грім, писанки ставили під стріху, щоб велася худібка та бджоли, закопували їх в стайні та під вуликами. – сказала пані Мирослава.
Майстер-клас, який проходив більше двох годин, захопив дітей.. Вони були вражені технікою виготовлення писанки-крапанки.

Окрім цього в музеї була представлена виставка писанок виконаних у техніці квілінгу Ольги Мандрик, яка також захопила учасників заходу. Адже такою технікою можна виготовити не лише великодні писанки, а й цікаві подарунки, листівки, композиції.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі