Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Літературний вечір у Львівській майстерні шоколаду

Вчора, 30 липня, вже втретє, у Львівській "Майстерні шоколаду", що по вул. Січових Стрільців, 6 відбувся цікавий вечір літературних презентацій та буккросингу "Літературне бомбарування" за участю молодих та достатньо зрілих поетів, а також прихильників літературної творчості. Вечір проходив в рамках букрінгінгерського проекту «Літературне бомбардування», в якому кожен учасник зміг презентувати свою улюблену книжку, що стосувалася теми "Жінки в літературі" і обмінятися нею з іншими - взяти собі від інших глядачів-презентуючих те, що припало до душі.
Організаторами Зазаходу стала ГО ФРІ.

Протягом літвечора учасники почули багато цікавих висловів з літератури, маловідому інформацію про неї та творців літератури.

Цікаво продуманий кожен пункт проекту, інтригував протягом вечора. Зрештою, затишність та сучасне оформлення кафе, в якому можна було посмакувати кавою і чаєм, солодощами, сприяли хорошому творчому спілкуванню.

Організатори розділили вечір на три частини: учасники ділились враженнями від прочитаних творів українських та зарубіжних письменниць: Ліни Костенко, Оксани Забужко, Надійки Гербіш, Дзвінки Матіяш, Маргарет Мітчелл та інших.

Також проводились конкурси на обізнаність у літературі, а це означало, що кожен з присутніх ще раз нагадав собі твори: "Майстер і Маргарита", М.Булгакова, "Портрет Доріана Греха" О.Уальда, "Куди приводять мрії" Р.Матесона, "Автостопом по галактиці" Д.Адамса та інші.

А третьою частиною заходу стала презентація літературної творчості спеціальної гості Львівської письменниці Дари Корній – лауреата премії «Коронація слова», авторки книжок - «Гонихмарник», «Тому, що ти є», «Зворотній бік світла». Пані Дара подарували організаторам свої книги, розповіла про життєвий та творчий шлях, і відповіла на багато цікавих запитань.

Зрештою, усі із захопленням слухали відповіді письменниці на запитання Юрія Федика "Які основні цінності та пріорітети у вашому житті?", "Що стало поштовхом для розвитку літературної творчості?", "Які були переломні моменти в житті" та інші.
На що отримали щирі зізнанні пані Дарії.
- Сім''я завжди підтримує мої творчі напрацювання. Як син, так донька, бо вони є моїми першими критиками і порадниками. І тому, коли я стала лауреатом премії "Коронація слова" було приємно поділитися з рідними. Адже саме це визнання стало переломним моментом у житті. Я зрозуміла, все те, що бурлить у мені повинно вилитися на папері, воно очевидно потрібне і важливе для людей. І саме цей момент в подальшому став поштовхом для розвитку літературної діяльності.

Протягом літзустрічі також відбувались і презентації власних поетичних збірок учасників: Люби Долик, Людмили Пуляєвої, Івана Гентоша.

Організатори не забули і про освітню мету заходу, тому пропонували інший конкурс на знання літератури – потрібно було вгадати книгу за цитатою та впізнати в обличчя всесвітньо відомих особистостей.

Вечір закінчився, а учасники ще довго не розходилися, жваво обговорюючи літературну подію. Так багато молодих дівчат і юнаків, прихильників літературної творчості, яких не потрібно було силоміць приводити на захід, я ще не бачила. Велика вдячність молодим учасникам проекту. Адже вони не лише вдало організували захід, а й зуміли продумати кожну хвилинку аби не згаяти надаремно час. Щомиті кожен з нас чекав "а що буде далі? ". Окрім цього молоді люди добре обізнані у класиці, володіють багатьма мовами, і розуміються у літературі. І це приємно.

На моє запитання "Чому ти сюди прийшла?", одна із молоденьких учасниць відповіла словами Умберто Еко: "Всюди шукав я спокою і в одному лише місці знайшов його - в кутку, з книгою".

Довідка: ФРІ - всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка займається підтримкою молодіжного руху та підготовкою молодих лідерів. Працює з метою зміцнення молодіжного руху, навчання і забезпечення активних учасників об’єднань молоді, розвитку студентських та загалом молодіжних ініціатив. Осередки ФРІ діють по всій Україні та проводять різноманітні освітні, соціальні, культурні та громадські заходи.

Довідка: Букрінг (англ. bookring) — різновид буккроссингу при якому книга, якою обмніються букрінґери, врешті-решт повертається до свогосправжнього власника.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі