Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Влада цікавиться Підгорецьким замком

9 серпня голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук в рамках робочої поїздки у Бродівський район відвідав Підгорецький замок.

«Підгорецький замок – це ікона Львівщини. Розуміємо, що без державної допомоги пам’ятки культурної спадщини такої величини, відновити практично не можливо. Я знаю, які плани були раніше у Бориса Возницького і мені прикро, що Підгорецький замок досі у такому стані», – сказав В.Шемчук.

Віктор Шемчук Львівщини вважає, що Підгорецький замок потрібно відновлювати поступово, починаючи із території, що навколо палацу, перевірити діяльність торгівельних палаток, які працюють на території та поза нею, а також впорядкувати документацію обєкту, і лише тоді розпочати фінансування подальших робіт.

«Зараз формується бюджет на 2014 рік і ми ставитимемо питання про необхідність передбачити кошти, які б дали можливість привести у відповідність Підгорецький замок», – зазначив В.Шемчук.

Також голова ОДА запропонував можливі варіанти подальшого функціонування цієї пам’ятки культурної спадщини Львівщини. Так, за його словами, можна зробити тут одну із державних резиденцій або створити на базі Підгорецького замку цілісний музейний комплекс. Для цього тут є усе – 65% оригінальних автентичних експонатів уже готові до експозиції.

Окрім цього, як запевнив Віктор Шемчук, є багато меценатів та небайдужих людей, які готові долучитися до впорядкування території, виготовлення огорожі, створення ландшафтного дизайну тощо, аби надати замкові хоча б ззовні того царського антуражу на який він заслуговує.

Довідка:

Ландшафтно-архітектурний комплекс „Підгірці-Пліснесько” Бродівського району Львівської області входить до культурно-туристичного комплексу „Золота підкова України”. Комплекс знаходиться на території Підгорецької сільської ради і до нього входять 8 пам’яток архітектури, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини.

Підгорецький замок (палац, заїжджий двір, костел і парк з парковими спорудами) – пам’ятка архітектури національного значення. Замок споруджено протягом 1635-1640 рр.

Загальна кошторисна вартість об’єкта – 12908,021 тис. грн. Виконано з робіт з 2005 р. на 5876,77 тис. грн. На даний час роботи по реставрації та ремонту будівлі Підгорецького замку не проводяться у зв’язку із відсутністю коштів. Стан готовності – 46%.

Інформація подана за матеріалами сайту http://loda.gov.ua/fotohalereji/robochi-pojizdky?album=3&

Зображення
Коментарі