Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Художня виставка «Мистецькі зустрічі – 2013 – відбулася»

19 серпня в музеї "Жовківський замок" відкрилася художня виставка "Серпневі зустрічі - 2013", приуроченої Дню Незалежності України.
Організатором виставки є музй "Жовківський замок"Львівської національної галереї мистецтв ім.Б.Г.Возницького у співпраці з Львівською обласною організацією НСХУ.

"Серпневі зустрічі" - мистецький проект, який ось уже декілька років розпочинає мистецькими акціями відзначення Дня Незалежності в нашому місті. Тим самим він має на меті виробляти платформи для зустрічей з мистецтвом і його цінностями для жителів Жовківського району..
Цього року у виставці взяли 35 художників різного мистецького рівня і жанру. З них 16 члени НСХУ: Володимир Батраков, Людмила Богуславська, Тамара Волошенко, Сашко Коровай, Ігор Маїк, Роман Опалинський, Микола Опанащук, Петро Крохмалюк, Віктор Москалюк, Олександр Ніколаєвський,Ольга Падовська, Петро Сипняк, Віктор Стогнут, Ірина Фартух, Ольга Федорук, Юрій Ямаш, інші знані на Україні та за кордоном художники - член Національної спілки Народних майстрів України - Микола Шатківський,Олена Якимова, Наталя-Шуст Цимбалюк,Володимир Тобальський, Юрій Сірін, Юрій Рябий,Ольга Опанащук, Ліліана Гнатиків, Степан Бойцун,Оксана Кінчеряк, Ярослав Кінчеряк, Мирон Довганич, Олексій Косатий, Наталя Савка, а також молоді мистці - Оксана Богуславська, Оксана Лособек,, Марта Луків, Микола Ніколаєвський, Галина Павельчак, Марія Сирак.
Художню виставку відкрила директор музею Софія Каськун. Вона подякувала гостям і учасникам за активну участі у заході та запросила до виставочної зали на оглядини головного експонату - реконструкцію обладунку Летючого (Крилатого) гусара – воїна елітної частини польської кавалерії, що спеціалізувалася на «проломуванні» бойових порядків ворожої кінноти або піхоти концентрованим кавалерійським ударом.
Цей шедевр протягом півроку творив молодий майстер Володимир Скіра.
Окрім привітань, директор ДІАЗу у м.Жовква Володимира Герич, зазначив, що музей розміщений у Жовківському замку є також і його візиткою. Проте незабаром завдяки виграному гранту у розмірі 4 млн.євро для двох учасників (Польща-Україна) у приміщенні замку планується відкриття й інших виставочних залів, зокрема музей-кузня, японська зала, експозиційна виставка з історії ідеальних міст Європи, музей Першої світової війни, так як 2014 рік буде відзначати 100 річницю, а також буде відкрито туристичний візит-центр.
- Жовква заслуговує бути туристичною Меккою, але сьогодні до міста приїхали дуже знані художники, які в рамках цієї мистецької акції дають початок святкування Дня Незалежності в регіоні. – сказав, відкриваючи виставку, голова Спіли художників Львівщини Олег Микита. Він також наголосив на важливості подальшої співпраці музею «Жовківський замок» та мистцями НСХУ. «Адже такий рівень принесе авторитет не лише установі, а й всьому місту. Мистці – завжди були і є тією елітою, яка приносить славу державі і мистецтву», - ствердив Олег Микита.

Гостем виставки також став депутат Львівської обласної ради, артист Львівської національної опери Роман Ковальчук. Він подарував пісню «Два кольори», що стало приємною несподіванкою.
Окрім художників на виставку приїхало багато поціновувачів художнього мистецтва зі Львова та Тернополя.
Гості оглянули художню виставку у п’яти залах музею, мали можливість поспілкуватися та глибше пізнати мистецтво завдяки авторам художніх творів, які були тут присутні.
На виставку приїхала викладач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, щорічна учасниця «Серпневих зустрічей» в Жовкві Ольга Опанащук.
Її роботи яскраво представляють творчість мистця – сьогодні вона працює в жанрі рисунку для музики. «Фортепіанна музика і арґентинське танґо належать до основних робіт. Я намагаюся вловити мелодію, музику, емоцію, і за допомогою мистецтва, що лягає на полотно, передати все це глядачу. Хочу, щоб людина відчула колір життя, і те, що мене надихнуло на цю картину». – розповідала пані Ольга.
Ще один мистець, професійний художник, в свій час закінчив Львівську академію мистецтв Юрій Сірін, що працює в жанрі живопису і графіки також прокоментував свої роботи на «Серпневих зустрічах» : «Сьогодні я представляю пейзажні картини. Привіз – дві, але останнім часом багато працюю над пейзажами Великих Грибовичів, що на Розточчі».
А відома мсткиня станкового малярства, член НСХУ Ольга Падовська зазначила: «Акція «Серпневі зустрічі» в Жовкві, що відбувається завдяки Софії Каськун, має дуже велике значення для мистців, адже тут демонструється високе мистецтво». Її пейзажі нагадують натюрморти, а натюрморти – пейзажі.
Відкриття виставки, яка буде експонуватися до кінця серпня, відбулося. Хочу побажати організаторам якомога більше відвідувачів, поціновувачів справжнього високого мистецтва.
Як також зазначу, гостей міста було багато, але жовківчан – крапля в морі. Чи то ми так змаліли духом, чи то нами не творчий дух оволодів?
Галина ФЕСЮК
головний спеціаліст
відділу культури і туризму Жовківської РДА

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі