Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Жовківчани привітали із Днем козацтва письменників та військовослужбовців

"Вільний дух козацький живе в Україні" під таою назвою в неділю у приміщенні Львівського 68 будинку офіцерів відбувся святковий літературно-мистецький вечір, підготовлений членом правління Української асоціації письменників Західного регіону Галиною Фесюк.

Жовківські творчі колективи првітали із Днем козацтва письменників та військовослужбовців.

У концертній програмі взяли участь працівники культури району та члени асоціації із Жовківщини. Чудовий пісенний вернісаж виконали керівники Народних домів: Богдан Брунець (с.Гряда) у дуеті з Володимиром Толочкевичем, Юлія Грех (смт.Куликів), Наталія Сеник (с.Боброїди), а також член Української асоціації пиьменників Західного регіону Богдан Бовшик та солістка Народного дому с.Глинськ Оля Калітовська.

-Багатовікові надбання народної мудрості певною мірою відбивають історію держави, національний дух, риси характеру та культури народу. Вони вчать любові до рідної землі, мужності, вмінню підтримати ближнього і дати відсіч ворогові. Саме тому сьогоднішня молодь повинна виховуватись на засадах козацтва, січових стрільців та воїнів УПА, - сказала ведуча Галина Фесюк.

В програмі також прозвучало багато матеріалу і пісень на тему патріотизму Січового стрілецтва, воїнів УПА, так як 14 жовтня 1942 року була створена Українська повстанська армія та відбулося цікаве інтерв''ю із письменниками та військововслужбовцями на тему створення Універсалу гетьманами України.

А Богдан Бовшик розкрив тему "Організаційні засади козацької держави», в якій розповів, що на початку 50-х років XVI ст. козаки самі заснували могутню фортецю на о. Хортиця. На її основі була створена перша в історії України козацька твердиня – Запорозька Січ. Це була справжня фортеця: навколо неї козаки викопали глибокі рови, насипали високі земляні вали, на яких стояли вежі і гармати.
В середині Січі містився просторий майдан, де відбувались козацькі військові ради. Його оточували козацькі житла – курені.

На своїх радах козаки щороку на початку січня обирали старшину і вручали її знаки влади - клейноди.
Організація козацької общини в Запорозькій Січі будувалася на засадах широкого демократизму. Тут визнавалося право козаків на особисту волю, вибори старшини, участь в управлінні . Це дало підставу назвати Запорозьку Січ християнською козацькою демократичною республікою.

Запорозька Січ була значною військовою і політичною силою. Козацтво формувалося як найпередовіший суспільний стан української народності.

Кіш, як адміністративний орган Запорозької Січі, поширював свою владу на значну територію півдня України. Козаки об’єднувались у військові та господарські одиниці – 38 куренів. Запорозька Січ фактично була державою – політичною автономією.

Микола Гоголь у повісті « Тарас Бульба» так писав про Січ: «Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають всі ті горді й міцні, як леви, козаки, ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну».

Після концерту до УАП ЗР було прийнято письменницю, Заслуженого діяча культури, члена НСПУ Анну Канич. У її творчому доробку понад 200 поезій, покладених на музику. Її пісні звучать і звучали по усій Україні, а також за кордоном вже багато років. пані Анна працювала вчителем української мови та літератури 38 років.

Вступаючи в асоціацію, письменниця сказала: "Першим було слово. Ні один дипломат не зробить тієї справи для держави, що роблять митці, письменники і спортсмени".

Ряди членів асоціації поповнюються славними людьми. Приємно знати, що поруч є дух вольнолюивих, талановитих людей.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі