Увага! Сайт не рекламує жодних кандидатів у президенти чи політичні партії.
Уся реклама приходить від сeрвісу контекстної реклами.

Державний історико-архітектурний заповідник

Зображення
Площа Вічева
Зображення
Зимова Жовква
Зображення
Жовківський Замок
Зображення
Весняна Жовква
Зображення

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві створений згідно з постановою КМ України від 10.08.1994 р. № 546, початкове положення про нього і опис меж були затверджені розпорядженням голови Львівської обласної ради від 01.02.1995 р. № 85. До 2007 р. заповідник знаходився у підпорядкуванні Львівської облдержадміністрації та утримувався за рахунок коштів районного бюджету.

Згідно розпорядження КМ України від 27.04.2006 р. № 251 заповідник з 1 січня 2007 р. переданий у підпорядкування Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, у 2007 році міністерство затвердило нову редакцію положення про заповідник.

Відповідно до розпорядження КМ України від 20 жовтня 2011 р. N 1032-р заповідник передано до сфери управління Міністерства культури України.

Заповідник є бюджетною науково-дослідною і культурно-просвітницькою організацією, що працює у сфері охорони і реставрації пам’яток культурної спадщини та музейної справи. Мета створення заповідника – забезпечення охорони, вивчення, реставрації та належного використання унікального комплексу пам’яток архітектури, містобудування, історії та природи м. Жовкви. Основними завданнями діяльності заповідника є:

– здійснення наукових заходів з виявлення, дослідження, обліку і охорони об’єктів культурної спадщини міста Жовкви та пов’язаних з ними територій і рухомих предметів, ведення науково-методичної роботи;

– забезпечення належного використання, реставрації і пристосування пам’яток, регенерації історичного архітектурного середовища міста;

– проведення культурно-просвітницької та інформаційної діяльності з метою популяризації культурної спадщини, духовного збагачення громадян.

При заповіднику з 2008 р. створено галузевий навчально-методичний центр реставрації та охорони культурної спадщини.

Територію заповідника на даний час складає центральна історична частина міста загальною площею 27 га (згідно затвердженого у 1995 р. опису меж; згідно розроблюваного Генплану розвитку заповідника його площа буде збільшена до 55 га). Навколо заповідника визначені охоронна зона, зони регулювання забудови та зона охоронюваного ландшафту загальною площею 270 га.

На території, а також в охоронних зонах заповідника компактно розташовані:

– 2 містобудівних ренесансних комплекси кін. XVI – поч. XVII ст.;

– 12 архітектурних ансамблів і комплексів кін. XVI – поч. XX ст.;

– 84 пам’ятки архітектури і містобудування кін. XVI – поч. XX ст., в тому числі 41 пам’ятка національного значення;

– 2 пам’ятки садово-паркового мистецтва XVII ст.;

– 19 пам’яток історії і монументального мистецтва;

– а також місця, безпосередньо пов’язані з народженням, перебуванням і діяльністю найвидатніших державних діячів України, Польщі і Росії, з видатними діячами та явищами культури і мистецтва.

На балансі заповідника знаходиться 7 архітектурних комплексів та окремих пам’яток архітектури національного значення, що перебувають у загальнодержавній власності (замок, келії Домініканського монастиря, синагога, церква Святої Трійці, Звіринецька брама, міські оборонні мури і башти). Музейні фонди заповідника станом на 2009 р. становлять 1,5 тис. одиниць зберігання.  

Вид діяльності

50.0548518513, 23.969206809998

Address

Жовківський замок
пл. Вічева, 1
Жовква
Львівська область
80300
Україна