• Правила порталу, вказані нижче, обов'язкові для виконання всіма учасниками без винятків.
 • Правила окремих форумів є доповненнями до загальних правил форуму.
 • Адміністрація залишає за собою право змінювати правила без повідомлення.
 • Доповнення і зміни правил починають діяти з моменту їх опублікування.

Реєстрація:

 1. Забороняється використовувати для відображення в іменах (логін, ім'я), а також підписи що містять нецензурну лексику, адреси веб-сайтів, e-mail і т.п.
 2. Якщо користувач більше трьох випадків порушує правила порталу і не реагує на зауваження адміністраторів і модераторів його обліковий запис буде заблокованим!

Заборонено:

 1. Публікувати завідомо неправдиву інформацію.
 2. Використовувати мат і/або грубі вислови (у тому числі в замаскованій формі).
 3. Ображати когось у прямій чи непрямій формі, висловлювати неповагу та/або грубіянити учасникам порталу.
 4. Створювати повідомлення, що порушують чинне законодавство України.
 5. Рекламувати в повідомленнях, підписах або аватарах будь-які товари та послуги без спеціального дозволу адміністрації форуму.
 6. Створювати однакові теми або повідомлення в різних форумах.
 7. Створювати теми з питаннями, відповіді на які подані в темі FAQ.
 8. Створювати нові пости у блоз і/або теми на форумі з назвами, які не відображають суть проблеми або питання.
 9. Вести розмову на "вільні теми" (флеймити), створювати теми, що не відповідають даному форуму, або відсилати повідомлення, які не відповідні обговорюваній темі (оффтопік).
 10. Публікувати посилання на неліцензійне комерційне програмне забезпечення (варез), програми для його злому (кряки) і генератори ключів, а також на матеріали, захищені авторськими правами (книги, музика, відео та інше).
 11. Публікувати коментарі, що не несуть конкретного смислового навантаження в контексті обговорюваної теми (флуд).
 12. Створювати пости і/або теми на форумі, що містять "аффторсскую" мову, спеціально зроблені помилки, злісно порушувати правила української мови.
 13. Створювати в підписах посилання на сайти, що не відповідають тематиці порталу.
 14. Створювати повідомлення ВЕЛИКИМИ, або великими та прописними літерами упереміш ("ОсЬ тАкИм ЧиНом"), зайве виділення тексту з метою залучення уваги напівжирним шрифтом, курсивом, підкресленням, відмінним від стандартного для повідомлень форуму кольором, розміром шрифту.
 15. Обговорювати покарання, зроблені модератором або адміністратором.

Не рекомендується:

 1. Писати транслітом, так як це незручно для читання. Існують методи, які дозволяють переводити трансліт в кирилицю. Ви можете ознайомитися з такими методами на цій сторінці. Адміністрація залишає за собою право закривати теми, в яких користувачі постійно пишуть транслітом і ігнорують даний пункт правил.
 2. Створювати аватари та підписи на політичні чи релігійні теми. Адміністрація залишає за собою право видаляти такі аватари і підписи після повідомлення користувача через Приватні повідомлення.
 3. Створювати підписи на будь-якій мові, крім української та англійської. Користувачі україномовного порталу повинні розуміти те, що пишуть інші учасники форуму. Англійська вважається міжнародною мовою. Адміністрація залишає за собою право видаляти такі підписи після повідомлення користувача через Персональні повідомлення.
 4. Багаторазово піднімати тему, якщо на поставлене запитання відповідь не була отримана вчасно. У разі багаторазового підняття теми повідомленнями типу "up", це може бути розцінено як флуд.

Загальні положення:

 1. Перш ніж створювати нові теми, обов'язково скористайтеся ПОШУКОМ, FAQ. Можливо те, що Ви хочете дізнатися, вже піднімалась на порталі. Так Ви зекономите дорогоцінний час собі та іншим.
 2. Намагайтеся писати грамотно. Перевіряйте написані повідомлення перед тим як їх відправити.
 3. При написанні повідомлення уникайте зайвого цитування. Це утрудняє читання й завантажує тему.
 4. Особиста переписка в загальній темі вважається оффтопіком. Для особистого листування є Персональні повідомлення.
 5. Уникайте копіювання об'ємних матеріалів будь-яких веб-сторінок. Краще публікуйте посилання на ці матеріали.
 6. Якщо Вам нема чого сказати - краще нічого не говорити. Не треба писати повідомлення тільки для того, щоб відзначитися.

Адміністрування та модерування:

 1. Адміністратори і модератори мають право редагувати, переносити, закривати, а також видаляти повідомлення і теми, які не задовільняють правила порталу
 2. Адміністратори і модератори мають право переважного трактування тих чи інших пунктів правил порталу у разі заяв про наявність подвійного змісту в таких пунктах з боку користувача.
 3. Дії модератора можна оскаржити тільки в адміністрації форуму і тільки за допомогою Персональних повідомлень.
 4. Рішення адміністрації порталу є остаточним і оскарженню не підлягає.